A kormány a következő hetekben tűzi napirendre a közlekedési szabályrendszer átalakítását.
Két komoly betegséget is terjesztenek a kullancsok, az egyik ellen lehet védekezni oltással, azonban nem éppen olcsó mulatság. Mutatjuk, hogy miért kell jobban vigyázni a kullancsokkal a hét második felében.
Néhány napja esett szó az RTL Klub Híradójában arról, hogy eső után felélénkülnek a kullancsok. Bár a természetben nagyobb veszélynek vagyunk kitéve, mint a városban, a közhiedelemmel ellentétben nem a lombokból esnek ránk a vérszívók, hanem az eljnövényzetből másznak fel ránk - közölték a hírműsorban.
Mivel a hét második felében, a meteorológia szolgálat előrejelzése alapján, eső és zivatar is várható az ország több pontján is, érdemes átvenni, hogy mit érdemes csinálni kullancscsípés esetén:
Néha előfordul, hogy a kullancs feje bennmarad a bőrben, de ez semmilyen veszélyt nem jelent, hisz csak egy kitindarabról van szó - mondta el a tévés hírműsornak Szlávik János infektológus.
A kullancsok elleni védekezésben segíthet, ha zárt cipőben megyünk a természetbe és betűrjük a pólónkat a nadrágunkba. Mindemellett természetjárás után érdemes az egész testünket átvizsgálni, különös tekintettel a hajlatokra.
A kullancs alapvetően két betegséget terjeszt:
- Lyme-kórt és
- fertőző agyhártyagyulladást.
Bár a Lyme-kórt nem lehet megelőzni, az agyhártyagyulladás ellen van védőoltás. Magyarországon jelenleg kétféle oltóanyagot forgalmaznak, mindkettőnek van gyermek és serdülő-felnőtt változata is.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 221 733 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank ahol 6,71%, az UniCredit Banknál 6,78%, az Ersténél 6,82, míg a CIB Banknál 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
- mondta el Dr. Póta György, a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke.
Az agyhártyagyulladás elleni védőoltásra nem járt tb-támogatás. Az oltóanyagok a gyógyszertárakban 6 500 - 9 200 forint közötti áron kaphatóak.
Az oltást egyébként azoknak érdemes kérnie, akik rendszeresen vagy állandóan olyan környezetben tartózkodnak, ahol a kullancsok ártalmának ki vannak téve.
Alattomos kór pusztít Magyarországon: több millióan érintettek, de alig kérnek az orvosi segítségből
Az elhízás több mint 200 szövődménnyel hozható összefüggésbe, mégis csak az érintettek kis része kér orvosi segítséget.
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.








