Szükség van még erre egyáltalán?
Egyre több rezidens kap ösztöndíjat
Míg tavaly alig hatszáz, idén már több mint nyolcszáz szakorvosjelölt jutott rezidensösztöndíjhoz - írja a keddi Magyar Nemzet az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal által közzétett lista alapján.
Az ösztöndíj mértéke havi nettó száz-, illetve kétszázezer forint.
A négyféle ösztöndíjpályázaton 838 győztest hirdettek, ez negyven százalékkal több a tavalyi 601 ösztöndíjasnál.
A szakorvosjelölteknek meghirdetett Markusovszky Lajos-ösztöndíjat 819-en nyerték el, a kórházi-klinikai területen dolgozó szakgyógyszerész-jelöltek számára biztosított Than Károly-ösztöndíjat tizenegyen kapták meg, a házi gyermekorvosi körzetek betöltését szolgáló, Méhes Károlyról elnevezett támogatásban ketten, míg a sürgősségi terület szakorvosjelöltjeinek meghirdetett Gábor Aurél-ösztöndíjban hat rezidens részesül.
Az ösztöndíjak feltételeként a jelentkezőknek vállalniuk kellett, hogy a szakvizsgát követően az ösztöndíj folyósításának megfelelő ideig Magyarországon dolgoznak majd, és nem fogadnak el hálapénzt.

Ezt a tünetet kell felismerned, hogy legyen időd elkerülni a sztrókot: egy rutinvizsgálat elég hozzá
A stroke a pitvarfibrilláció egyik legrettegettebb és legalattomosabb szövődménye.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Gazdasági forgatókönyvek az ukrajnai háborúra
- Már több mint 50 ezer ukrán menekült kapott munkát Csehországban
- Varga Mihály: új költségvetés lesz
- Szöul szerint Észak-Koreában a katonai parádé után robbant be a járvány
- Kupadöntőben a Sepsi, a bentmaradásért játszik a Hertha – sport a tévében
- Négy ország már lépett a gázimport függőségének csökkentése felé
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


