3 °C Budapest

43 237 604 000 forintos mínuszban a nyugdíjkassza

Pénzcentrum
2009. június 26. 11:02

Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság közzétette a nyugdíjbiztosítási alap tárgyévi bevételeit és kiadásait tartalmazó, a 2009 januárjától májusáig terjedő időszakra vonatkozó konszolidált mérlegét. A költségvetési bevételek és kiadások 43,2 milliárd forintos negatív egyenlege a mérlegfőösszeg 1,44 %-ának felel meg.

Költségvetési bevételek

A bevételi oldalon szereplő tételek többsége az időarányosan megfelelőnek mondható 39-44 % közötti sávban található, ez alól kivételt képeznek a késedelmi pótlékok, bírságok (53,55 %), a vagyongazdálkodás (16,98 %) és a működési célú bevételek (76,62 %).

A munkáltatók és a biztosítottak által fizetett járulékok teszik ki az összes bevétel 74,80 %-át, a fennmaradó rész zömét a központi költségvetési hozzájárulások adják, amit az egyéb járulékok és az egyéb bevételek egészítenek ki.

Költségvetési kiadások

A költségvetési kiadások tekintetében 145 bázisponttal magasabb az előirányzatok teljesítése, ez okozza a bevételek és a kiadások negatív egyenlegét. Mint ahogy a Pénzcentrum előző jelentésében várta, az elmúlt hónapban némileg átcsoportosították a költségvetési kiadásokat.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Az öregségi nyugdíjak terhére 30 millió forinttal növelték az egyösszegű méltányossági kifizetésekre elkülönített keretet, de az előttünk álló időszakban a kiadások további átcsoportosítására számítunk. A 13. havi nyugdíj második részletére előirányzott 83,5 milliárd forintos összeg felszabadul, ami vagy a bevételi terveket is csökkentheti, vagy az egyéb kiadási tételek között kerülhet felosztásra.

Az öregségi (41,10 %), a rokkantsági (40,64 %) és a hozzátartozói nyugellátásra kifizetett összegek (41,40 %) időarányosan a megfelelő sávban mozognak. Ugyanakkor az egyösszegű méltányossági keret az emelés ellenére is 55,89 %-ban felhasználásra került.

PC BLOGGER & PODCASTER
Összkép  |  2025. december 13. 13:59
A magyar élelmiszeripar a változékony körülmények, az erős vevői nyomás és az ágaztara jellemző alac...
Holdblog  |  2025. december 13. 12:35
Zentuccio Japánba látogatott, és eléggé megdöbbent azon, amin látott. Nagyon magas minőség, egyedülá...
iO Charts  |  2025. december 13. 10:01
A Wise pénzügyi szolgáltató bemutatása A Wise PLC (korábban TransferWise) 2011-ben jött létre London...
Bankmonitor  |  2025. december 13. 07:47
Az MNB előzetes adatai alapján a magyarok mintegy 12 626,5 milliárd forintot tartanak lekötés nélkül...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 13. szombat
Luca, Otília
50. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. december 13. 19:20