29 °C Budapest

Kiürítik a kórházakat: keddig a kapacitás 60 százalékát szabaddá kell tenni

2020. április 13. 19:35

Keddig minden kórháznak a teljes ágykapacitása minimum 60 százalékát szabaddá kell tenni a koronavírusos betegek ellátására.

Keddig minden kórháznak a teljes ágykapacitása minimum 60 százalékát szabaddá kell tenni a koronavírusos betegek ellátására. Ez szerepel abban az utasításban, amelyet Kásler Miklós miniszter április 7-én küldött a kórházak vezetőinek - hangzott el az RTL Híradójában. 

A levél azt is tartalmazza, hogy amennyiben indokolt, minden érintett beteg esetében gondoskodni kell más intézménybe történő áthelyezésről. A TASZ jogvédő szervezethez érkező bejelentések alapján ez nem megoldott. A minisztérium szerint senkit nem hagynak ellátatlanul.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. június 23. kedd
Zoltán
26. hét
Június 23.
Szentivánéj
Június 23.
Olimpiai világnap
EZT OLVASTAD MÁR?