A gyógyászati segédeszközök tb-támogatásának jelentős csökkentésével számol az egészségbiztosító, sőt, a vénydíj bevezetését is elképzelhetőnek tartják - értesült a Magyar Nemzet.
Az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnál (OEP) készült munkaanyagból kiderül, a gyógyászati segédeszközök 98 százalékos társadalombiztosítási támogatási kategóriája megszűnne, és számos termékcsoportnál csökkentenék a támogatás mértékét.
A tervezet szerint az OEP-ben azt is elképzelhetőnek tartják, hogy vénydíjat vezetnek be az eddig térítésmentességet jelentő közgyógyellátásban. Teljesen megszüntetnék az eszközök javításának támogatását, vagy - egy másik variáció szerint - ehhez a jótállást követő évben nem, s utána is csak évente egyszer adnának hozzájárulást.
A lap birtokába került munkaanyag szerint kevesebb kötszert írhatnának fel az orvosok, a betegek az eddigi havi 30 helyett csak 20-at, bizonyos termékeknél pedig 15-öt kaphatnának. A diabéteszeseket is rosszul érintheti a változás, a vércukorszintmérő tesztcsíkjának támogatását 80 százalékról 70-re vagy 50-re csökkentenék.
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.








