2 °C Budapest

Műtétek 3 év várakozás után!

Pénzcentrum
2010. április 20. 08:32

Szakmai standardokat kellene meghatározni hazánkban a még elfogadható műtéti várakozási időre -írja a Világgazdaság.

Egyelőre csak álom az EU-index által ajánlott 90 nap, a gerincstabilizációs műtétekre akár három, a szürkehályog-műtétre két évet is várniuk kell a betegeknek. A térd-és csípőprotézis-műtétek a hároméves várakozás miatt szinte luxusnak számítanak.

Igaz, a sürgős beavatkozásokat elvégzik a kórházak, de az előre megszabott gyógyítási kereten túli ellátásért már nem fizet a biztosító. Pedig a várakozás miatt romlik a beteg állapota, így később nagyobb lehet az OEP cechje.

A hosszú várakozás egyik oka, hogy a betegek az országos intézeteket keresik fel, nem pedig a speciálisan szakosodott kórházakat. A térd-és csípőprotézis-műtétek a hároméves várakozás miatt szinte luxusnak számítanak.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. december 17. 12:23
Kolossváry Balázs néhány hónap után távozott a Győr Plusz Média vezérigazgatói székéből. Most megnev...
Bankmonitor  |  2025. december 17. 10:14
A legtöbb fiatal már nemcsak a mindennapi kiadásokra koncentrál pénzügyeiben, hanem tudatosan szeret...
Kasza Elliott-tal  |  2025. december 16. 16:20
Havonta ránézek egyszer azokra a papírokra, amikből előbb vagy utóbb venni szeretnék. Általában a he...
Holdblog  |  2025. december 16. 13:47
Idén befejezem az alapkezelést, amit bő 25 éve kezdtem el. Én indítottam el az ország első abszolút...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 17. szerda
Lázár, Olimpia
51. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?