Ha előre gondolkodunk, járhat 100 százalékos táppénz is betegség esetén, hogy ne okozzon nagy kiesést egy váratlan betegség.
Az elmúlt hetekben felpörögtek a magyarországi bankok: befektetési, biztosítási ajánlatokkal bombázzák azokat a számlatulajdonosokat, akik nagyobb összeget tartanak a számlájukon. Nem csak a kínálat, de az érdeklődés is nőtt a jövedelempótló vagy a hiteltörlesztést átmenetileg átvállaló biztosítási termékeknél.
A korábbinál négyszer többen keresik például a tavaly májusban bevezetett Havi Fix nevű jövedelemkiesés-biztosítást. A szolgáltatás lényege, hogy átlagosan havi 2800 forint fejében 40 és 120 ezer forint közötti összeget fizetnek az ügyfeleknek munkanélküliség vagy keresőképtelenség esetén, legfeljebb kilenc hónapon át. Az összeg szabad felhasználású, a biztosított maga dönthet arról, mikor, mire fordítja - míg például a hitelfedezeti biztosítások zömében a pénzt közvetlenül a bank kapja.
Mivel lényegesen megnőtt az elbocsátás kockázata, tavaly év végén a díjat 15 százalékkal megemelték, és a szolgáltatás csak a szerződéskötést követő a hatodik hónaptól nyújt fedezetet, míg korábban erre már három hónap múltán sor kerülhetett.
A biztositas.hu-n eddig több mint tízezer ajánlatot regisztráltak. A biztosítás hamarosan a Media Markt és a Saturn 22 áruházában is megköthető lesz, nyáron pedig a hagyományos értékesítés is elkezdődik, kétezer ügynökkel. A havonta kifizethető maximális összeg felemelését is tervezik: 150-160 ezer forintra.
A bankok, a lakossági finanszírozók is egyre gyakrabban igénylik a munkanélküliségi kockázatot is lefedő biztosításokat ügyfeleik részére. Sokan keresik a nemrég bevezetett számlavédelmi, azaz az állásvesztés esetén például a rezsiköltséget fizető konstrukciót.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Még idén elérheti a százmilliárdos álomhatárt ez a magyar étrend-kiegészítő gyártó
Lévai Bálintot, a BioTechUSA vezérigazgatóját és társtulajdonosát kérdeztük.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


