10 °C Budapest

Fontos határidő közeleg: változik az online vásárlás

2019. augusztus 7. 19:32

2019. szeptember 14-től kötelező lesz az Európai Unión belül a biztonsági kód használata az online vásárlásokon belül. Érdemes még a határidő előtt igényelni a díjmentes szolgáltatást, hiszen ezt követően - a magánszemélyek mellett - a vállalkozások nem fogják tudni internetes bankkártyás vásárlásra használni kártyájukat.

Az internetes vásárlás gyors és kényelmes, így nem meglepő, hogy egyre többen választják a vásárlásnak ezt a módját. Az online fizetés ma már nemcsak a magánszemélyek, hanem a vállalkozók számára is vonzó megoldást jelent. Az OTP Bank reprezentatív kutatása szerint 10-ből 9 megkérdezett szívesen vásárol online - írja közleményében a bank. A kényelmen túl azonban a biztonság is fontos szempont, ezért az OTP Bank egy új hitelesítési megoldással védi a magánszemélyek és a vállalkozások adatait az online tranzakciók során.

Mi az az internetes biztonsági kód szolgáltatás?

A korábban már meglévő biztonsági megoldásokat egészíti ki az internetes biztonsági kód szolgáltatás, amelynek használata idén ősztől az Európai Unió PSD2 irányelve miatt kötelezővé válik minden online tranzakció során. A szolgáltatás az egyedi hitelesítési megoldással személyre szabható biztonságot nyújt az üzleti betéti kártyával rendelkezőknek is. A díjmentes, internetes biztonsági kód szolgáltatás lényege, hogy az Európai Unión belüli online vásárlások esetében a kártyaadatokon túl SMS-ben a telefonunkra érkező, egyszer használatos biztonsági kódot is meg kell adni a fizetés jóváhagyásához.

A változásnak köszönhetően tehát 2019. szeptember 14-ét követően az EU-n belül csak akkor tudnak majd a kártyabirtokosok online vásárolni, ha a szerződő fél képviseletére jogosult beállítja az üzleti kártyákhoz az internetes biztonsági kód szolgáltatást.

Személyre szabott védelem

Az internetes biztonsági kód szolgáltatás mellett a magánszemélyekhez hasonlóan a vállalkozások számára is elérhetőek olyan egyéb funkciók, amelyek még biztonságosabbá teszik a kártyahasználatot. A virtuális vásárlási limit segítségével beállítható, hogy naponta legfeljebb mennyi pénz költhető el a bankkártyával a virtuális kasszáknál. Ezen felül a külföldi használat területi korlátozásával a szerződő fél képviseletére jogosult megszabhatja, hogy a kártyabirtokos hol használhatja az üzleti betéti kártyát: csak Magyarországon, csak Magyarországon és Európában, vagy az egész világon. A külföldi használat korlátozás csak azokra a tranzakciókra vonatkozik, ahol a kártya, vagy a kártyaadatokat tartalmazó eszköz (pl. mobiltelefon) fizikailag is jelen van.

NEKED AJÁNLJUK
Páratlan fotó dokumentációval illusztrált napló került elő a Don-kanyarból (x)

Hadtörténeti kuriózum lehet az a 120 darab színes, jó minőségben retusált és digitalizált, publikálás előtt álló felvétel, amely 45 év lappangás után került elő.

Itt a díjnyertes fiatal vállalkozó újabb nagy dobása (X)

Az egyik legígéretesebb hazai technológiai startup által most piacra dobott okos gyűrű lehetővé teszi, hogy egyetlen érintéssel bármilyen infót megosszunk magunkról új ismerősünkkel.

Ilyen modellben még soha nem szerveztek ekkora rendezvényt (x)

Rekord gyorsasággal fogytak el a jegyek arra 400 fősre tervezett, fiataloknak szóló kapcsolatépítő és önfejlesztő rendezvényre, amelynél a szervezők a közösségi finanszírozás modelljével toboroztak.

Zsongtak és tolongtak a vevők a magyar Kickstarteren: rengetegen csaptak le erre az egyedülálló termékre

Az első hazai közösségi piactéren sikeresen célba ért egy mézes kampány, amelyben a vásárlás mellett egy hartai termelő kaptárait is örökbe lehetett fogadni.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2024. április 24. szerda
György
17. hét
Április 24.
A rendőrség napja
Április 24.
Zajvédelmi világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
GEN Z Fest 2024
Gyere el akár INGYEN a Z generáció tavaszi eseményére!
Retail Day 2024
Merre tovább, magyar kiskereskedelem?
EZT OLVASTAD MÁR?
GEN Z Fest 2024
Pénzről, bátran. Techről, tudatosan. Jövőről, őszintén.
Most nem