150 ezres bírságra számíthatnak ezek a szilveszterezők: január 6-tól büntethetnek

MTI
2020. január 3. 09:01

Elkezdődött a megmaradt tűzijátékok visszaváltása - hangzott el az M1 aktuális csatorna csütörtök esti Híradójában.

Mint felhívták a figyelmet, a megmaradt vagy hibás, a hármas kategóriába sorolt pirotechnikai eszközöket, vagyis azokat, melyeket csak nyílt helyen lehet használni, vasárnapig kell visszavinni az árusoknak. Ezek birtoklása hétfőtől szabálysértésnek minősül, és akár 150 ezer forintos bírsággal is járhat. Bereczki Dávid pirotechnikus azt mondta: a fel nem használt termékeket le kell adni tárolásra vagy megsemmisítésre.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. június 28. vasárnap
Levente, Irén
26. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?