Alig két évük maradt a gyógyszertáraknak, hogy megteremtsék a működésükhöz meghatározott új személyi minimumfeltételeket - írja a Világgazdaság.
Az előírt személyi minimumfeltételek a gyógyszertárak nyitvatartási idejéhez és a náluk kiváltott vények számához igazodva lettek megállapítva.
A felkészülési időt követően a váltakozó idejű nyitva tartáshoz és szakmai munkához igazodva 1-4 gyógyszerész, illetve gyógyszerészenként két gyógyszerkiadásra jogosult szakasszisztens lesz az előírt létszám. A személyi jogos gyógyszerész heti munkaideje legfeljebb 48 óra lehet, ami összhangban áll a munka törvénykönyve munka- és pihenőidőre vonatkozó szabályaival.
Gigateszten 37 márka fej- és fülhallgatói: ezek most a legjobb vételek, ha minőségit akarsz magadnak
37 márka 124 fej- és fülhallgatóját – 91 fülhallgató, 33 fejhallgató – vizsgálta a Tudatos Vásárlók Egyesülete.








