4 °C Budapest

Nemzetközi botrány! A fémtolvajok nem ismernek határokat

2009. december 18. 15:02

Ma reggel adott hírt a világsajtó arról, hogy ellopták az auschwitzi koncentrációs tábor bejárata fölé erősített tábla betűit. A láger kapuján a hírhedt náci jelmondat, az "Arbeit macht frei", azaz "A munka szabaddá tesz" felirat szerepelt. Az egykori haláltáborban ma emlékmúzeum működik.

A lengyel rendőrség szóvivője elmondta: a jelenlegi adatok szerint a tettesek hajnali fél négy és öt óra között szerelhették le a vasból készült feliratot. A gyanú szerint a tettesek bennfentesek lehettek, hiszen tudniuk kellett, miként volt a jelmondat a helyére erősítve.

 

Fotó: boston.com


A hírek szerint a rendőrség nagy erőkkel nyomoz, vizsgálják a térfigyelő kamerák éjszakai felvételeit is. A gyanú szerint a tolvajok értékesíteni kívánják majd a vasat.

Ez az első alkalom, hogy az 1940-ben, a zsidó foglyok által készített felirat lekerült a bejáratról.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 19. péntek
Viola
51. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. december 18. 21:33