7 °C Budapest

Drágul az élelmiszer? Pengeélen táncolnak a kereskedők!

Pénzcentrum
2007. augusztus 28. 08:11

A Népszabadság által megkérdezett kereskedők az élelmiszerek egy részénél elképzelhetőnek tartják a 10% feletti mértékű drágulást is, konkrétumokat azonban a tárgyalások zajlására való tekintettel nem mondtak.

A jelentős drágulás által érintett terület lehet a baromfihús mellett a sütőipari termékek köre, utóbbi esetében azonban a saját pékséggel rendelkező láncoknál csak pár százalékos áremelkedés valószínűsíthető.

A sertéshús árának számottevő emelkedésére a takarmányárak emelkedése ellenére sem kell számítani, mivel érzékelhető túltermelés van a külpiacokon.

A lap által megkérdezett láncok a tejtermékek esetén sem látnak teret drágulásra, egyrészt az import lehetősége miatt, másrészt mivel tapasztalataik szerint a hazai fogyasztók ezen termékcsoportnál már nem viselnek el további áremelést.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 25. szerda
Géza
9. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
RETAIL DAY 2026
Mi a túlélés – és a profit – valódi titka? A legkisebb webshopoktól az üzletláncokig mindenki választ kap.
Kihagyom