Az orvos nem köteles a legolcsóbb gyógyszert felírni, csupán tájékoztatnia kell a beteget, hogy választhat kedvezőbb áru orvosságot is - írja a Magyar Hírlap.
Kedden a háziorvosoknál emiatt álltak sorba, mert a rendelést lelassította, hogy a receptfelírásnál a betegnek választania kellett az olcsóbb és a drágább gyógyszer között.
Szakértők szerint a kormányzati lépések veszélyeztetik az ellátást, és miközben a gyógyszerválasztási szabadságot erősen korlátozzák, az egészségügyi tárca elzárkózik a szakmai konzultációktól. Sokak szerint, téves az a kommunikáció, hogy a magyarok túl sok orvosságot vásárolnak. A nyugat-európai országokban nagy kiszerelésben is kaphatók a készítmények, ezért olcsóbbak is.
A gyártók tartanak attól, hogy a betegeket a szakmai protokollban preferált gyógyszerekről más, hatástalan vagy káros készítményekre állítják át a szankciókkal fenyegetett orvosok. Ráadásul az átállítás költséges is, mert az olcsóbb medicinát csak a szükséges laborvizsgálatok után írhatják fel az orvosok. A gyártók kritizálták a vényírást segítő szoftvert is. Mint mondták, tele van jelenleg nem kapható készítményekkel. Elhangzott az is, hogy sok kipostázott lemez vírusos, és törli a számítógép más programjait
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


