10 °C Budapest

Nyakunkon az adóváltozás: rengeteg magyar munkavállalót érint

2019. április 8. 09:00

Júliusban csökken a szociális hozzájárulási adó, a Pénzügyminisztérium már az idei költségvetést is ennek megfelelően készítette el. Legközelebb jövő év végén mérsékelhetik az adót.

A hatéves bérmegállapodásnak megfelelően idén júliusban tovább csökken a szociális hozzájárulási adó, ez egyébként az idei költségvetésben is szerepel - közölték a Pénzügyminisztérium az mfor kérdésére.

A szochót az elmúlt években kétszer mérsékelték, így jutottunk el 27 százalékról 19,5 százalékra. Most már a speciális feltételeknek kell teljesülniük, de a minisztérium állásfoglalása szerint

idén júliustól 17,5 százalék lesz a szochó mértéke.

A Magyar Nemzeti Bank legfrissebb inflációs jelentése szerint egyébként a szochó július csökkentése után a következő 2 százalékpontos mérséklésre 2020 utolsó negyedévében kerülhet sor a feltételek - tehát a bérek - alakulása alapján.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 16. csütörtök
Csongor
16. hét
Április 16.
A hang világnapja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. április 15. 21:05
Pénzcentrum  |  2026. április 15. 19:01
Agrárszektor  |  2026. április 15. 20:28