Idén a hatóságok június 30. és augusztus 25. között mintegy 53 ezer ellenőrzést folytattak, és összesen 2,24 milliárd forintos bírságot szabtak ki, mintegy 16 ezer eset kapcsán - írja a Napi.
Jövedéki termékeket, ruhát, cipőt és adathordozókat több mint 33 millió forint értékben foglaltak le. Ugyan csökkent a nyugtát nem adók száma, azonban a feketén foglalkoztatással kapcsolatban romlott a helyzet az APEH szerint.
Az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség az ellenőrzött munkáltatók 79 százalékánál fedezett fel szabálytalanságot, ami pénzbüntetés, illetve 384 esetben ideiglenes bezáratást jelentett, 702 esetben azonban eltiltást jelentett.
Az élelmiszer-biztonságot is ellenőrizték, ahol 180 tonna élelmiszer árusításával kapcsolatban merült fel probléma.
A jövőben az autóalkatrész-kereskedelemben tevékenykedőket, az autóbontókat és a színesfém-kereskedőket fogják ellenőrizni.
Elképesztő fogás a határon: méregdrága, lopott luxusautót csempésztek volna Magyarországon keresztül
A nagy értékű járművet a hatóságok azonnal lefoglalták, az ügyben pedig a Szegedi Rendőrkapitányság bűnügyi osztálya folytatja az eljárást.
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







