Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium pályázatot hirdet önkormányzatoknak a városi közlekedés akadálymentesítése érdekében liftek, rámpák beruházásának támogatására. Benyújtási határidő: 2008.06.30.
A pályázat alapvető célkitűzése, hogy állami eszközökkel is elősegítse a városi közlekedésben fogyatékos személyek, gyermekkocsival, vagy kerékpárral közlekedők számára, az akadályt jelentő, nem elsősorban a domborzati viszonyok miatt kialakított aluljárók, lépcsők kikerülését. Jelen pályázati felhívás ehhez kíván segítséget nyújtani liftek, rámpák beruházásának támogatásával.
A pályázat meghirdetésekor a rendelkezésre álló keretösszeg: 30 MFt.
A pályázaton azon városi önkormányzatok vehetnek részt, amelyek közigazgatási határain belül olyan nagy forgalmú, csak lépcsőkön megközelíthető aluljárókkal, felüljárókkal, közlekedési létesítményekkel (vasútállomás, autóbusz pályaudvar) rendelkeznek, amelyek gátjai az akadálymentes közlekedési lánc kialakításának.
A pályázattal elnyerhető támogatás visszafizetési kötelezettség nélküli végleges juttatás (vissza nem térintendő támogatás), ami utólagos finanszírozással, teljesítésigazolás alapján történik. A támogatás mértéke: a beruházási érték maximálisan 80%-a.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,9%, a Magnet Banknál 7,03%, a Raiffeisen Banknál 7,22%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29% . Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A részletes pályázati feltételeket, a benyújtandó pályázat tartalmi és formai követelményeit a Pályázati felhívás, a Pályázati adatlap és mellékletei tartalmazzák.
-
AI vagy Excel? Most megmutatjuk, hol tart a céged a digitális versenyben
Töltsd ki a kérdőívet – csak 5 perc!
-
A fehérjeárak elszálltak, mégis rekordot döntött a BioTechUSA: ezek váltak a vásárlók kedvenc termékeivé
Lévai Bálintot, a cég tulajdonosát kérdeztük.
-
Endometriózis Világnapi konferencia Budapesten (x)
Endometriózis Világnapi konferencia Budapesten: Akár 8–10 év is eltelhet a diagnózisig – Budapesten keresik a megoldásokat az endometriózis kihívásaira.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







