A Facebook elkezdi törölni azokat a fiókokat, amelyek nem saját tartalmat osztanak újra, milliókat érinthet a lépés.

Az euró januári bevezetése Horvátországban eddig úgy tűnik, nem okozott óriási ársokkot, de hogy mi vár a nyaralókra csúcsszezonban, azt egyelőre még nem tudni. Az első éttermi árak azonban már kikerültek, ezekből úgy tűnik a tavasz még enyhe, azaz megfizethetőek az éttermek.
A magyarok körében még mindig Horvátország az egyik legnépszerűbb nyári úti cél, hiszen nem csak közel van, de ár-értékarányban is kifejezetten előnyös a szűk pénztárcájúaknak. Legalábbis volt valamikor. Tavalyi a beszámolók szerint átlagosan 30 százalékkal nőtt egy horvátországi nyaralás ára a pandémia előtti időkhöz képest, hogy idén mire számíthatunk, még nem teljesen egyértelmű. Az biztos, hogy az országnak az infláción, az energiaválságon és a munkaerőhiányon kívül idén frissen bevezetett euró okozta sokkon is át kell vergődnie magát.
2023 januárjában Horvátország csatlakozott a schengeni és euróövezethez- így a turizmus is versenyképesebb ágazattá válhat reményeik szerint.Bár az euró egyértelmű előnyökkel jár Horvátország és gazdasága számára, sokan aggodalmukat fejezték ki a nemzeti valutáról az euróra való áttérést követő esetleges további áremelkedések miatt. Ezek a félelmek az euróövezetben már régóta fennállnak. A média és a közvélemény egy része gyanította, hogy a szolgáltatók, különösen az éttermek, kihasználják a valutaváltás adta lehetőséget arra, hogy túlzott mértékben megemeljék áraikat.
Az Európai Központi Bank elemzése szerint a szolgáltatási ágazatban ugyan enyhe árhatás tapasztalható, de összességében kevés bizonyíték van arra, hogy a jelenlegi inflációs trendhez széles körű rendkívüli árhatás járulna hozzá.
Elkerülhetetlen az áremelés
Tavaly sikerült egy kin élő és éttermet üzemeltető magyar vállalkozóval beszélnünk, tőle tudjuk, hogy 20 százalékot emelet 2022 nyarán az árain, idén a fenti hatások összessége miatt, feltehetően minimum ennyit kell ismét, de persze az igazi szezon még nem kezdődött el, így egyelőre csak találgatni tudunk.
Vannak azonban már tavaszi áraink, a Horvátlagúna nevű Facebook oldal rendszeresen fotóz étlapokat, tőlük vettük most kölcsön a képeket.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Jól látszik a képeken, hogy az árak még kunában, de már euróban is ki vannak írva. A pizza 6,50 és 13 euró között van, azaz 2400 – 4800 forint.
Egy másik étteremben az előételek 7,50 – 13,50 euróba kerülnek (2800 – 5000 forint), spagettik 8 – 16,50 euróba (3000 – 6200 forint), saláta 3-5,50 euró (1200-2000 forint), a desszert 4,50 – 6 euróba (1700 – 2300 forintba), egy gombóc fagyi 1,4 euró, azaz 530 forint.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


