Társadalmi egyeztetés keretében több jelentős közlekedési fejlesztés, valamint egy stratégiai program előkészítésében is részt vehetnek a fővárosiak a következő hetekben.
Kiadták a riasztást: óvatosan menj ma a szabadba, percek alatt baj lehet
A figyelmeztetési értéket meghaladó UV-B sugárzás miatt adtak ki riasztást keddre.
Kedden extrém UV-sugárzás várható, írja az Országos Meteorológiai Szolgálat. Veszélyjelzésükben azt írták:
kedden a figyelmeztetési értéket meghaladó, 8.0-as (extrém) UV-B sugárzás várható.
Ilyenkor normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet. Az OMSZ azt kéri, hogy fokozottan védekezzenek a napsugárzás által okozott leégés ellen. Ha lehetséges, napközben 11 és 15 óra között kerüljék a napozást. Vállat takaró póló, szalmakalap, illetve fényvédő krém használata mindenképpen javasolt.
Az előrejelzés szerint kedden hajnalban 14-19 Celsius-fok lesz. Napközben 22-27 fokig melegszik a levegő.
Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
FRISS HÍREK
Több friss hír
NAPTÁR
Tovább
2026. június 24. szerda
Iván
26. hét
Utazás legolvasottabb
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. június 23. 20:32

Pénzcentrum | 2026. június 23. 19:03

Agrárszektor | 2026. június 23. 20:29




