6 °C Budapest

Nem gond a parkolás többé: a Volkswagen bemutatta az önparkoló autót!

Pénzcentrum
2008. április 23. 13:00

A Volkswagen bemutatta az új rendszerrel ellátott autóját, ami lehetővé teszi, hogy az autók külső beavatkozás nélkül parkoljanak le. A gyártó szerint az önparkoló rendszer rendkívül megkönnyíti a vezetők dolgát, a sofőr akár ki is szállhat az autóból. Egy távirányító segítségével kell aktiválni a rendszert, az autó magától beáll a parkolóhelyre, majd ezután leállítja a motort és lezárja az ajtókat is.


Forrás: www.which.co.uk
A gyártó két kamerát helyezett el a jobb és a bal oldali visszapillantó tükrökbe, ezek felelnek a a távolságok pontos felméréséért. Az adatokat a fedélzeti számítógép elemzi, majd utasítások segítségével a szabad helyre irányítja az autót.

Két további ultrahangos érzékelővel ellátott kamerát helyeztek el az autó elején és a hátulján, ezek ellenőrzik a műveletek végrehajtását és megállítják az autót, ha szükséges, vagy ha elérte a végleges pozíciót. A gyártó szerint a rendszer képes az autót rendkívül szűk parkolóhelyre is beállítani.

Az autósok várják a legújabb technológiákat, de a gyártó leszögezte, hogy még csak a fejlesztések kezdeti szakaszában járnak. Parkolást segítő, félautomata rendszereket már alkalmaznak a Touran-ok, a Tiguan-ok és a Passat-ok esetében.

Az új rendszert tesztelése során az eredmények pozitívak voltak, kíváncsian várják, hogy hogyan vizsgázik a rendszer zsúfolt városi környezetben. Azt várják, hogy a megfizethető új extrának köszönhetően mindenképpen csökkenti fog az autósok közötti parkolási viták száma.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 8. hétfő
Mária
50. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?