A szociális szférában nem csak alulfizetettség okozza a munkaerőhiányt, a lapunk által kérdezett szakértő szerint rendszerszintű problémák vannak.
Rendkívüli bejelentést tett Ferenc pápa: megtervezte saját temetését, mégsem vonul nyugdíjba
A jelenleg 86 éves Ferenc pápa elárulta, hogy a Vatikánon kívül már előkészítették a sírját, és folyamatban vannak az egyszerűsített temetés tervei. több mint száz év óta ő lehet az első pápa, akit a Vatikánon kívül temetnek el. Nyugdíjba vonulását azonban nem tervezi - írja a DailyMail.
Vasárnap ünnepli 87. születésnapját Ferenc pápa, aki nemrég interjút adott a mexikói N+ televíziónak. A Valentina Alazrakinak, a csatorna vatikáni tudósítójának adott interjú során Ferenc pápa úgy tűnt, hogy felépült a hörghurutból. Különböző témákról beszélt, többek között az egészségéről, a migrációs kérdésekről, a néhai XVI. Benedek pápával való kapcsolatáról és az utazási tervekről. Jó egészsége ellenére imákat kért, mivel időskora őt is korlátok közé kényszeríti.
Ferenc pápa beszélt arról is, hogy mivel egész életében kerülte a Vatikán nyújtotta pompát és kiváltságokat, így úgy döntött, saját temetése is visszafogott lesz. Elárulta, hogy együttműködik Diego Ravelli érsekkel, a vatikáni ceremóniamesterrel, hogy egyszerűsítsék a pápák esetében hagyományosan alkalmazott bonyolult temetési szertartásokat.
A cikkben felidézik, hogy Ferenc pápa 2013-as megválasztása óta elutasította a hagyományos szimbólumokat, mint a bíborvörös "mozzetta" vagy köpeny és az arany kereszt. Ehelyett egy megfakult, ezüstözött keresztet visel, amelyet még Buenos Aires-i érsekként viselt, és egyszerű fekete cipőt a korábbi pápák által viselt plüss vörös helyett.
Az interjúból kiderült, hogy Ferenc pápa Mária, az Istenanya iránti tiszteletének köszönhetően a római Santa Maria Maggiore-bazilikában kívánja magát eltemetni. Ezt a bazilikát külföldi útjai előtt és után gyakran felkeresi, hogy imádkozzon a Salus populi Romani ("Róma népének üdvössége") előtt, egy bizánci stílusú festmény előtt, amelyen Mária a csecsemő Jézust tartja. A cikkben kiemelik, hogy az utolsó pápa, akit a Vatikánon kívül temettek el, XIII. Leó volt 1903-ban.
Ferenc pápa kifejezte, hogy hajlandó lemondani, ha egészségi állapota jelentősen megromlik, de úgy véli, hogy a pápai lemondásoknak nem szabadna rendszeressé válniuk.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Ferenc pápa a közelmúlt egészségügyi problémái, köztük a hörghurut és egy júniusi hasi sérvműtét ellenére reméli, hogy jövőre három alkalommal is elutazhat Polinéziába, Belgiumba és Argentínába. Azt is kifejezte, hogy nyugdíjazása esetén a Vatikánon kívül szeretne élni egy nyugdíjas papok számára kialakított rezidencián.
Ferenc pápa szerdai audienciáján "azonnali" tűzszünetre szólított fel a Gázai övezetben, és az izraeliek és a palesztinok szenvedésének véget vételéért könyörgött.
Rendkívüli! Jön a Szilveszteri Szuperlottó: 7 milliárd forint lesz a főnyeremény, ilyen még nem volt
A Szerencsejáték Zrt. az Ötöslottóra építve különleges nyereményjátékot hirdet meg 2025 végére.
-
Változó karácsonyi kosár: spórolnak a magyarok, de a menüre nem sajnálják
Egy kutatás szerint továbbra is kiemelt fontosságú az ünnep, de sokan szűkebb kerettel gazdálkodnak, visszafogják az ajándékköltést, és a megfizethető meglepetések felé fordulnak.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








