8 °C Budapest
Európa, Magyarország, Budapest, Lakóházak látványa

Egyre fogynak a megfizethető kerületek Budapesten: brutális áremelkedést hozott az év eleje

2025. március 31. 17:33

Közel akkora áremelkedést hozott az első két hónap rekordkereslete a fővárosi ingatlanpiacon, mint amit előtte egy teljes év alatt regisztráltak a Duna House szakértői. A használt ingatlanok négyzetméterenkénti átlaga Budapesten 6%-os drágulás után már alulról súrolja az 1 millió forintot, de Rákosmentén, Pestszentlőrincen, Pestszentimrén és Soroksáron még akadnak megfizethetőbb lokációk.

Jelentős áremelkedéssel reagált az erős vevői keresletre a fővárosi lakáspiac: a 2024-es tranzakciók alapján számított négyzetméterárhoz képest 6%-kal nőtt a budapesti ingatlanokért kért átlag, ami így most 996 ezer forint körül alakul a Duna House adatai szerint.

Idén januárban és februárban a tavalyinál 21%-kal magasabb, átlagosan 74,8 millió forintos kiadást jelentett a lakásvásárlóknak a fővárosi otthonteremtés. Az átlagos ingatlanméret emellett a tavalyi 65 négyzetméterhez képest egy félszobával, vagyis hozzávetőlegesen 10 m2-rel bővült.

„A vártnál gyorsabb ütemben érte utol a fővárosi ingatlanpiacot az év eleji rekordérdeklődés hatása. A 2023-as árszinthez képest a tavalyi fellendülés egy teljes év alatt 7%-kal emelte meg a négyzetméterárakat, a januári-februári tranzakciók alapján számított átlag pedig már most közel ekkora drágulást mutat” – mondta Máté Ferenc, a Duna House vezérigazgató-helyettese.

Eközben vannak olyan fővárosi területek, ahol az ingatlanközvetítő tranzakciós adatai szerint az átlagos négyzetméterár csaknem kétharmadáért is megoldható az ingatlanvásárlás: jelenleg a pesti oldal délkeleti peremkerületei, Rákosmente, Pestszentlőrinc és Pestszentimre, valamint Soroksár számít a legmegfizethetőbb lokációknak Budapesten, 700 ezer Ft/m2 alatti átlaggal.

JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 106 053 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank (THM 10,61%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

A XVII. és XXIII. kerületek emellett nemcsak a használt, hanem az újépítésű ingatlanokat keresők számára is megfizethetőbb alternatívát jelenthetnek: az idei első negyedéves adatok alapján Soroksár és Rákosmente 1-1,1 millió forintos négyzetméterár körül kínálja az új ingatlanokat, míg a fővárosi átlag 1,5 millió forintra rúg.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. március 20. péntek
Klaudia
12. hét
Március 20.
A verebek világnapja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. március 20. 18:29