Magyarország csak akkor tud elmozdulni a magasabb hozzáadott értékű gazdaság felé, ha több jól képzett mérnököt és műszaki szakembert képez.
Új rozsdaövezeti területeket jelölt ki a kormány egy friss rendelettel. Az intézkedés 3 kerületet is érint.
Új rozsdaövezeti akcióterületeteket jelölt ki Budapesten a kormány, a Magyar Közlönyben megjelent rendelet szerint a kijelölt területeken változtatási tilalom nem alkalmazható.
Az intézkedést a folyamatban lévő közigazgatási hatósági ügyekben is alkalmazni kell, így a rozsdaövezetek kijelölésével a beruházók előnyökhöz jutnak, az építési engedély megszerzése is egyszerűsödik.
A döntés három kerületet érint, a pontos helyeket korábban a Portfolio azonosította be:
- A XI. kerületben a Fehérvári út–Galvani út–Szerémi út–Barázda utca között elbontanák az ipari épületek, a területen lakóingatlanok épülnének. A terület az Indotek Csoporthoz tartozik.
- A XIV. kerületben a Zugló Városközpont projekt, amit a Bayer Property fejleszt.
- A XV. kerületben a volt Rákospalotai Növényolajgyár területe szintén az Indotek Csoporthoz tartozik. Itt kereskedelmi és szolgáltatófunkciókkal kiegészített lakóterület jönne létre.
Hidegzuhany érheti a magyar felújítókat: jön a feketeleves, ennek a fordulatnak senki sem fog örülni
A tetőfedő anyagok forgalma 40 százalékkal ugrott meg egyetlen év alatt Magyarországon.
-
Jelentős átrendeződés a lakossági megtakarításoknál: egyre nyitottabbak a magyarok a részvényekre
Az MBH Befektetési Bank vezérigazgató-helyettese szerint nő a kockázatvállalási hajlandóság.
-
Új női-férfi ügyvezető párossal és történelmi beruházással erősít a Rossmann Magyarország (x)
2026. július 1-től Szimeiszter Éva és Váradi István közösen vezetik a Rossmann Magyarországot.
-
A folyamatosan fejlődő Audax megújítja vállalati arculatát (x)
Több mint energia – intelligens menedzsment, hogy ügyfeleik arra fókuszálhassanak, ami igazán számít
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








