Napos, meleg idővel indul a jövő hét, szerdán, az augusztus 20-ai nemzeti ünnepen 29-35 Celsius-fok várható.

Szombaton még a közepesen-erősen felhős ég mellett több-kevesebb napsütés valószínű, vasárnap már erősen felhős vagy borult lesz az ég, hétfőn hózáporok is előfordulhatnak, kedden pedig ne csodálkozzunk, ha a hőmérő -10 fokig süllyed: ez az igazi tél.
Szombaton a közepesen-erősen felhős ég mellett több-kevesebb napsütés valószínű. Napközben több hullámban számíthatunk esőre, záporesőre, a délelőtti órákban az Alpokalja térségében vegyes halmazállapotú csapadék valószínű. A délire, délkeletire forduló szél helyenként megélénkül. A hőmérséklet kora délután általában 5 és 8 fok között várható, de a naposabb déli részeken 9, 12, a tartósan felhős északi tájakon 3, 4 fok is előfordulhat. Késő este 0, +8 fok valószínű az Országos Meteorológiai Szolgálat tájékoztatása szerint.
Vasárnap általában erősen felhős vagy borult lesz az ég. Délelőtt az Alföldön lehet szűrt napsütés, de később kisebb körzetekben másutt is lehetnek rövid, átmeneti felszakadozások. Reggeltől nyugat felől intenzív csapadékzóna vonul át többnyire esővel, de a Dunántúl nyugati és északi megyéiben, valamint a hegyekben jégdara, illetve hó is hullhat. Délutántól újabb hullámban fordulhatnak elő záporok, hózáporok. A déli, majd az északnyugatira, nyugatira forduló szél sokfelé megélénkül, helyenként megerősödik. A maximum-hőmérséklet 3 és 15 fok között valószínű, északnyugaton valószínű a hidegebb, délkeleten az enyhébb idő.
Hétfőn az összefüggő felhőzet fokozatosan szakadozik, csökken, és általában felhőátvonulásokra lehet számítani hosszabb-rövidebb napos időszakokkal. Hózáporok néhol előfordulhatnak. A nyugati, északnyugati szél sokfelé megélénkül, néhol megerősödik. Hajnalban általában -6 és 0 fok közé hűl le a levegő, de keleten ennél néhány fokkal enyhébb is lehet. Délután 3 és 7 fok között alakul a hőmérséklet.
Kedden a felhőátvonulások mellett több-kevesebb napsütés valószínű, majd délután északnyugat felől egyre inkább növekszik, vastagszik a felhőzet. Estig néhol előfordulhat zápor, hózápor, majd összefüggőbb csapadékzóna érkezhet észak, északnyugat felől. A nyugati, északnyugati szél egyre nagyobb területen délnyugatira fordul, több helyen élénk, erős lökések is lesznek. Hajnalban általában -6, 0 fokot mérhetnek, de a szélvédett fagyzugokban -7, -10 fokig is süllyedhet a hőmérséklet. Délután 3, 7 fok lesz a jellemző.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Szerdán többnyire erősen felhős vagy borult ég lesz a jellemző, délen lehet kissé vékonyabb, szakadozottabb a felhőtakaró. A csapadékzóna északkelet felé halad, hatására több helyen valószínű eső, a nap első felében északkeleten havas eső, hó is hullhat, majd ott is az eső lesz a meghatározó. A nyugati, délnyugati szelet helyenként erős lökések kísérik. A hőmérséklet hajnalban -4, +3, délután 6, 12 fok között valószínű.

Itt a friss árlista: ennyibe kerülhet az Ország Tortája 2025-ben szeletenként a magyar cukrászdákban
A tortákat augusztus 19-től lehet megkóstolni a Magyar Ízek Utcájában a Várkert Bazárban, és országszerte több száz cukrászdában.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Ingyenes és könnyen elérhető: egyre többen használják a hulladékudvarokat
Aranykuka kampányt indított a MOHU.
-
Vállalkozásod van? Így csökkentheted az áramköltségeket akár harmadával, beruházás nélkül
Szalai Sándort, az E.ON szakértőjét kérdeztük az energiaszolgáltató új tarifacsomagjáról.


