A magyar albérleti piac élénk első félévet tudhat maga mögött 2025-ben, amit a Duna House friss tranzakciós adatai is alátámasztanak.
70 éves korában elhunyt Benke László, többszörös világbajnok magyar mesterszakács és mestercukrász - írja az atv.hu.
A leggyakrabban, részben a tévéműsora miatt is, Laci bácsiként emlegetett mesterszakács a Wikipedia szerint 1966-ban a Szabadság Szállóban lett hidegkonyhafőnök, ezután a Tihanyi Motel, majd a Gundel Étterem séfhelyetteseként dolgozott. 1972-ben Párizsban a Magyar Ház séfje, 1974-től a Gundel Károly vendéglátóipari iskola tanára volt 18 évig, "Kiváló pedagógus" kormánykitüntetéssel ismerték el.
1988-ban a frankfurti szakácsolimpián a regionális csapat vezetőjeként megnyerte a nemzetek nagydíját, 1992-ben Mátyás Király Éttermet üzemeltette, ami a "Legjobb Étterem" címet kapta. 1996-ban a Magyar Gasztronómiai Szövetség életműdíjjal tüntette ki.
Benke László legutóbb 2017-ben került a figyelem középpontjába, amikor egy mikroblogon összeszedték számos gasztronómiai megoldását, amire ő egy lapinterjúban úgy reagált, hogy ő a népi hagyományokat őrzi és külföldön is ötven éve népszerűsíti a magyar konyhát. Az ATV-n Laci bácsi konyhája címmel hetente jelentkező főzős műsora volt.
Címlapkép: YouTube

Bődületesen elszálltak a magyar lakásárak, de ez még csak a kezdet: most jöhet az igazi fekete leves
Az új program célja, hogy enyhítse az elszállt lakásárak hatását, és ismét elérhetővé tegye az otthonteremtést sok család számára.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


