Az elmúlt fél évben a budapesti és környéki ingatlanpiacot egy látszólagos ellentmondás jellemezte: a vevők a legolcsóbb, ugyanakkor felújítást már nem igénylő otthonokat keresték.
Problémát okoznak egyes olcsó megoldást hirdető fűtéskorszerűsítési ajánlatok - írja a Magyar Idők.
A kazánrendelet bevezetése után olcsó ajánlatok is megjelentek, amelyek azt ígérik, hogy a fűtéskorszerűsítéshez nincs szükség a kémény felújítására. A társasházaknál viszont az összes lakónak ki kell cserélnie a készülékét, mivel egy gyűjtőkéményen nem lehet egyszerre nyílt és zárt égésterű készüléket szerelni egyszerre. Ha egy társasházban csak az egyik kazánt cserélik le, az felborítja a kéményáramkört, emiatt pedig
- tönkremehetnek a kazánok,
- visszatorlódhat a füst és
- egyéb veszélyhelyzetek is kialakulhatnak.
Siralmas adatok láttak napvilágot: a magyarok többségének mindössze ennyi pénze van lakásfelújításra
A felmérés eredményei azt mutatják, hogy aki felújít, az általában saját zsebből szeretné megoldani.
-
Vásárlás közben is tehetsz egy jó ügyért – ma kezdődik az Adni Öröm! tanszergyűjtő akció (x)
Az iskolakezdés sokunk számára az új füzetek illatát és a frissen megtöltött tolltartót idézi fel. Vannak azonban családok, ahol ez az időszak inkább a számolgatásról és a lemondásokról szól.







