Építkezik, felújít? Januártól minden megváltozik

Pénzcentrum
2012. június 29. 08:34

Januártól elektronikusan intézhetők az építési engedélyek − idézi a Napi Gazdaság Szaló Péter, a Belügyminisztérium területrendezési és építésügyi helyettes államtitkárának nyilatkozatát, mely egy szakmai tanácskozáson hangzott el.

A június közepe óta a parlament előtt lévő építési törvény módosításához kapcsolódó végrehajtási rendeletek július közepén jelennek meg a tárca honlapján, és akkortól véleményezhetők − közölte a helyettes államtitkár. Az építési engedélyezési eljárást a hatóságok már az Építésügyi hatósági engedélyezési eljárást támogató elektronikus dokumentációs rendszer (ÉTDR) segítségével végzik, ezt megelőzően azonban szeptember végéig módosul az építési törvény.

Az ÉTDR közel 90 százalékos uniós támogatású, összesen 1,1 milliárd forintos fejlesztés eredményeként, az e-közigazgatás részeként valósul meg. Az engedélykérelmet továbbra is be lehet majd adni papíron, az ügyintézés azonban ekkor is elektronikus lesz majd.

 

NAPTÁR
Tovább
2026. április 23. csütörtök
Béla
17. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?