A magyar lakossági gáz- és áramdíjak az uniós középmezőnybe tartoznak - írja az Magyar Energia Hivatal jelentésére hivatkozva a Népszabadság.
Egyértelműen többet fizetnek a holland, szlovén, portugál és belga polgárok, viszont olcsóbb nálunk Írország, Spanyolország, Franciaország, az Egyesült Királyság és Szlovákia is. A felmérésben szereplők közül messze a legkevesebbet a román polgár fizet a gázért, míg Dániában és Németországban kell leginkább a zsebükbe nyúlniuk a lakosoknak.
A MEH összeállítása szerint Magyarországon az áram lakossági ára 1990 óta folyamatosan nőtt, és a 2003 óta tapasztalható nagyarányú emelkedés után a gázár is csak 2010-ben mutatott némi megnyugvást.
-
Sörkülönlegességek és fesztiválhangulat: tizedszer jön a Belvárosi Sörfesztivál (x)
Ha szerinted a nyár legjobb programjai már véget értek, érdemes még egyszer benézned Budapest belvárosába. 2026. szeptember 1. és 6. között tizedik alkalommal rendezik meg a Belvárosi Sörfesztivált.







