39 °C Budapest

Érdemes-e lecserélni fűtési rendszerünket?

Pénzcentrum
2008. július 15. 14:30

Habár sokat tudunk megspórolni már azzal is, ha az energiát hatékonyabban használjuk fel, így például nem fűtjük túl a lakást, érdemes lehet megfontolni fűtési rendszerünk leváltását is, ugyanis némely várakozások szerint a gáz lakossági fogyasztói ára akár 50 százalékkal is drágulhat az elkövetkező évben (Forrás: ingatlanmagazin.com).

5-6 százaléknyi energiát tudnánk megspórolni azzal, ha mindössze 1 fokkal csökkentenénk a téli fűtési szezonban a lakás hőmérsékletét - hívta fel a figyelmet Király Zsuzsanna, az Energia Klub munkatársa annak az InfoRádiónak nyilatkozva azon kérdés kapcsán, hogy vajon érdemes-e fűtési rendszert váltanunk. Azt ugyanis illúzió lenne gondolni, hogy egyik pillanatról a másikra át tudunk állni a megújuló energiát alkalmazó fűtési rendszerekre - hangsúlyozta.


Tovább a teljes cikkre...

NAPTÁR
Tovább
2026. június 28. vasárnap
Levente, Irén
26. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?