A szakértők szerint a béremelés önmagában így sem fogja megoldani a problémákat.

12 ezer magyar tanár állása lehet veszélyben: 10 éve nem lépik ezt meg, most eljön az utolsó határidő
12 ezer tanár nem töltötte fel a kötelező portfólióját, az állásuk lehet a tét – írja a 24.hu
A portál emlékeztet, novemberig mindenkinek meg kell írnia és fel kell töltenie a portfólióját. Sok helyen viszont több tanári összefogásban is dacolnak a kötelező portfólió írás ellen. Az Oktatási Hivatal pedig most azt is elárulta a lapnak, hogy a pedagógus előmeneteli rendszer 2013-as bevezetésétől kezdve a Pedagógus I. fokozatba besorolt pedagógusok közül 12 ezer pedagógusnak kell Pedagógus II. minősítési eljárásban részt vennie. Ez azt jelenti, hogy 12 ezren nem vettek még részt a kötelező minősítési eljárásban, aminek első eleme a tanárok részéről a portfólió megírása és feltöltése.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szerint ez a szám nagyon magas, a tanárok közel tíz százalékát jelenti. Ők egyébként úgy számoltak, hogy a rendszer bevezetésekor a tanárok 1-2 százaléka hagyja csak az utolsó évre a portfólió megírását és a minősítési eljáráson való részvételt, illetve ekkora lehet azok aránya, akik egyáltalán nem akarnak ebben részt venni és inkább elhagyják a pályát. A PSZ alelnöke Totyik Tamás emlékeztetett arra ós, hogy eredetileg kilenc évet adtak a tanároknak, hogy átessenek a minősítési eljáráson, de már hosszabbítottak egy évet.
Totyik Tamás beszélt az okokról is, szerintem sok tanárnak nem motiváló a magasabb fokozatba lépés, hiszen ténylegesen alig keresnének ezzel több pénzt. Ráadásul az alelnök elmondta azt is, hogy a portfólió megírása alsó hangon 70-100 munkaórát jelent, amit a tanároknak munkaidőn kívül kellene belerakniuk az elkészítésben. Ezen pedig nem segít, hogy sokan nem a teljesítményük valós mérését, inkább bürokratikus kényszert éreznek a portfólió kapcsán.

Tavaszi szünet 2025: mikor lesz és meddig tart a húsvéti szünet? Itt az összes iskolai szünet dátuma
Vannak családok, akik előre megtervezik az évet, mikor mennek pihenni, nyaralni és bizony ehhez azt is tudni kell, mikor lesz szünet a gyerekeknek. Nézzük, a...

Szülők, figyelem! Nagy változás jön az iskolákban nyártól: minden magyar diákot érint, nincs kivétel
Újfajta, gerinckímélő székeket lehet csak beszerezni júliustól, ettől pedig a gerincegészség javulását várják.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


