Életbe lépett az akcióterv: így csökkenhetik az áramszámlát a magyar kisvállalkozások

MTI
2020. február 21. 17:04

Támogatást kaphat az államtól az a kis- és középvállalkozás (kkv), amely megújuló energiaforrásokba ruház be - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára. Kaderják Péter szerint ez azt jelenti, hogy az adott vállalkozásnak a fűtését például hőszivattyúval kell megoldania, esetleg az áramellátását napelemekkel kell biztosítania.

Ilyen támogatások a közelmúltban a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban (GINOP) álltak rendelkezésre, és ezt fogják folytatni, ennek keretében juthatnak anyagi forráshoz az érintett cégek - fűzte hozzá. A műsorban elhangzottak szerint 32 milliárd forint áll majd rendelkezésre, és - Kaderják Péter szerint - a közeljövőben meghirdetik a pályázatot.

Kitért arra is, jelenleg 1200-1300 megawattnyi áramkapacitás áll rendelkezésre Magyarországon, amely részben a háztetőkön elhelyezett napelemekből, részben pedig napelemes áramtermelő erőművekből származik. A megújuló áramtermelés aránya a villamos energia termelésében ma még csak 10 százalék körül van; ennek egy részét az úgynevezett biomassza tüzelésű erőművekben állítják elő - mondta, hozzátéve 2030-ra ezt az arányt 20-25 százalékra szeretnék bővíteni.

A napelemes rendszer rendkívül környezetbarát és egyre olcsóbb villamos energiát biztosít, ezért a felhasználás minden szegmensében támogatják, hogy elterjedjen Magyarországon - hangsúlyozta.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. július 27. 21:03
A július elején munkavégzés alól mentesített több mint negyven közmédiás dolgozó egyötöde az audit l...
Kasza Elliott-tal  |  2026. július 27. 19:33
Ez itt a januári posztom a Macy's-ról, elég optimista voltam akkor. A napos chartot nézve már örülte...
Bankmonitor  |  2026. július 27. 13:33
Két bank csökkentette a személyi hiteleinek a kamatát. Egy harmadik pedig megemelte a maximális futa...
Holdblog  |  2026. július 27. 08:00
A gazdaság közel megduplázódott másfél évtized alatt, a tőzsde dollárban mérve mégis ugyanott áll, m...
NAPTÁR
Tovább
2026. július 28. kedd
Szabolcs
31. hét
EZT OLVASTAD MÁR?