Jelentősen nőtt idén a befektetési alapok vagyona.
Bejött az élet a csúcsgazdagoknak: nagyot kaszáltak tavaly a brókercégek
Közzétette a hazai befektetési vállalkozások legfrissebb számait az MNB: a statisztikából jól kiolvasható, hogy tavaly ugyan csökkent a szektor mérlegfőösszege, a bevételek és az adózott eredmény azonban drasztikus mértékben nőtt.
2018 után tavaly is csökkent a befektetési vállalkozások mérlegfőösszege, a 2019-es adatok szerint 2,5 százalékos mínuszban, 252,2 milliárd forinton állt meg a szolgáltatók összes eszköze. Ezzel a 2007-es csúcshoz képest már közel 11 százalékkal zsugorodott a szektor mérlegfőösszege. A csökkenésben az értékpapírállomány jelentős szűkülése áll, miközben a pénzeszközök állománya új csúcsra, közel 200 milliárd forintra emelkedett.
Ezzel szemben a befektetési szolgáltatási tevékenység bevétele soha nem látott csúcsra, 112,6 milliárd forintra emelkedett a szektorban, ezen belül a kereskedelmi tevékenység bevételei 31,5-ről 80,7 milliárd forintra ugrottak. A megugrást nagyrészt egy technikai hatás okozza, ugyanis a tavalyi negyedik negyedév óta az IFRS-t alkalmazó befektetési vállalkozásoknál a kereskedelmi tevékenység bevételeinek, illetve ráfordításainak számbavétele bruttó módon történik, és nem a korábbi nettó módon.
A bevételek emelkedésével párhuzamosan a ráfordítások is megugrottak, emiatt a befektetési szolgáltatási tevékenység eredménye csak mérsékelten, 3,7 százalékkal növekedett, ezzel 24 milliárd forinton állt meg az eredménymutató. A más szektorokban jellemző erős bérinfláció a szektor 2019-es számain nem látszik, a személyi jellegű költségek nagyjából szinten maradtak. A szektor profitja közel harmadával új csúcsra emelkedett,
A magyar piacon is megjelennek az enyhén alkoholos, gyümölcsös italok, egy felmérésből pedig kiderült, hogy a fiatalok különösen nyitottak ezekre az alkoholos frissítőkre.
Sokan gondolják, hogy teljesen tudatosan szervezik a pénzügyeiket, és nem értik, hogy hova folyik a pénzük a hónap végére.
Csak úgy, mint a többi technikai vívmányt, úgy a 3D nyomtatót is ajánlják szakértők a gyerekeknek is, hiszen rengeteget tanulhatnak, miközben alkotnak.
Nem járunk az élen abban, hogy elegendő zöldséget és gyümölcsöt együnk. A napi közel fél kiló gyümölcsöt és zöldséget pedig egyre nehezebb beszerezni.
-
Erre figyeljünk, ha idén a lakásfelújítás lesz a nyaralásunk
Ma már nem csak az otthonunk, gyakran a munkahelyünk is a lakás.
-
Egyre több cégtulajdonos ébred rá az intézményi tőkebefektetés előnyeire
A banki hitelezésen túl is van élet.
-
Egzotikus kalandok a nyárra: Afrika-kutató celeb, géporrszarvúk és rejtői fordulatok az év képregényének választott Kittenberger sorozatban (x)
Izgalmas, a valóságot a gőzgépek által inspirált retrofuturisztikus steampunk világával összekötő fiktív utazás, Kittenberger Kálmán kalandjai nyomán.
- Bottal és feszítővassal verték meg, amiért egyikük feleségével csevegett
- Már most többen haltak meg idén vasúti átjárós balesetben, mint tavaly
- Több menekült érkezett Ukrajnából pénteken
- Földrengés Afganisztán után a szomszédos Iránban is
- Rég szerepelt ennyire gyatrán az európai okostelefon-piac
- Jó szezonnak néz elébe az egyik nagy kedvenc gyümölcsünk
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


