Újabb hét, újabb Ötöslottó sorsolás - lássuk elvitte-e valaki a majd 1,7 milliárd forintot az 50. játékhéten.
Bár manapság keveset hallani a magyar Blöffkirályról, Györgyi Krisztián köszöni, jól van, járja a világ pókerversenyeit. Miután tavaly 5 euróból nyert 57 millió forintot, letette a névjegyét a "szakmában", így pedig szponzora is akadt, akinek segítségével még könnyebben kijut a külföldi megmérettetésekre. Elmondása szerint itthon eléggé ellehetetlenült a pókeres élet, a törvényi keretek miatt nem lehet nagyobb versenyeket rendezni Magyarországon. Azt is megtudtuk a profi játékostól, hogy mennyi idő alatt lehet profivá válni: nem könnyű, de aki megjárja a hadak útját, az főállásban is űzheti a kártyajátékot - simán meg tud élni belőle.
- mondta a Pénzcentrumnak Györgyi Krisztián, aki tavaly nyáron vált ismertté. Az akkor még targoncásként dolgozó, félamatőr pókeres mindössze 5 euróért nevezhetett be egy monacói nemzetközi pókerversenyre, ahol végül ötödikként végzett, és 184 ezer eurót, átszámolva kb. 57 millió forintot nyert. Nemcsak ezzel, de sajátos stílusával is felhívta magára a figyelmet: miközben a legtöbb játékos csendben szokta nyugtázni, ha épp nyerőben van, Krisztiánból gyakran előtörtek az érzelmek. Végül a remek blöffökkel dobatta el ellenfeleivel a sokkal erősebb lapokat, így jött össze az ötödik hely és innen ragadt rá a Blöffkirály becenév is.
Elmondása szerint az ingatlanon kívül semmibe nem feketette a pénzét, egyszerűen bankszámlára kérte a kifizetést. Ugyanakkor Györgyit nem viselte meg a hirtelen jött összeggel járó nyomás.
- mondta a Blöffkirály, aki ma is a pókerből él. A verseny óta letette a névjegyét a pókervilágban, így pedig szponzora is akadt, ami itthon elég nagy ritkaságnak számít.
Györgyi szerint meg lehet élni a főállású pókerezésből: "sokan csinálják, nem tudom, konkrétan hányan, megmondom őszintén. Hiszen például rólam is alig lehetett hallani a nagy nyereményig, addig interneten játszottam. Onnan jutottam ki a monacói versenyre."
Ugyanakkor az offline versenyek díjazása elég változó, nagyon sok mindentől függ: általában a nevezésekből befolyt pénz 10-15 száézalékából vannak díjazva a játékosok - de van olyan verseny is például, ahol 50 százalékból.
Nem mindenki tudja megtanulni
A Blöffkirály elmondása szerint nem is feltétlenül kell nyerni, vagy top-helyezést egy versenyen ahhoz, hogy valaki pluszt termeljen magának.
Ugyanakkor nagy fába vágja a fejszéjét, aki a semmiből szeretne főállású pókeresnek állni. komoly idő, energia és persze pénzbefektetést igényel, ha valaki teljesen amatőrként vágna bele a dologba. Györgyi Krisztián szerint legalább 2-3 évre van szükség ahhoz, hogy valaki "nullkilométeresként" megtanuljon versenyszinten játszani
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A törvény gátolja a fejlődést?
Magyarországon gyakorlatilag lehetetlen lenne megnyerni 57 milliuó forintot egy pókertornán, ugyanis a hazai termek még fődíjként sem tudnának ennyit kifizetni - azaz lehetséges lenne, ha teltházas a verseny, de akkor meg profit nincs a dologban. Ez a szigorú szerencsejáték szabályozás miatt alakulhatott így.
- tette fel a kérdést a Blöffkirály, majd pedig gyorsan meg is válaszolta azt: sehogy.
- mondta a pókeres, aki emiatt is szereti jobban a külföldi versenyeket.
A fentiek ismeretében már az is rögtön érthetőbbé válik, hogy miért megy ritkaság számba, hogy Györgyi Krisztiánnak akadt szponzora. Ugyanis a pókeres szerint a cégek, amelyek érdekeltek lehetnek ebben, a fenti szabályok miat "el vannak lehetetlenítve, így pedig a szponzoráció is". Pedig szerinte nem csak a pókertermek, de Magyarország is profitálhatna abból, ha külföldi, nevesebb játékosok is érkeznének hozzánk egy-egy nagy tornára
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Mennyire ismered a lakás-előtakarékossági lehetőségeket?
Mire fordítanád szívesen a lakás-előtakarékossági szerződésed?
-
A digitalizáció és az együttműködés lehet a KKV-k túlélésének egyik kulcsa 2025-ben
A Billingo kollaborációs programmal hívja fel a figyelmet a vállalkozói összefogás előnyeire.
-
Mire használnád a lakástakarék-megtakarításodat?
Milyen szempontok fontosak egy megtakarítás kiválasztásánál?
-
Karácsonyi bevásárlás? Nézzük, milyen akciók lesznek a Lidlben
Az áruházlánc akciós kínálata az ünnepi menüre fókuszál.
-
Így védheted ki a legdurvább pénzügyi átveréseket: az OTP Bank szakértője válaszol
Bényi Mónikát, a Csaláskezelési osztály vezetőjét kérdeztük.
-
Felújítanál vagy vásárolnál a lakástakarékodból?
Mire költenéd a lakásszámládat?
-
Végre fellélegezhetnek a kisvállalkozók? Ez vár rájuk 2025-ben
Az OTP Bank elemzői mérsékelt javulást várnak.
-
Netes vásárlásokhoz is tökéletes választás a Mastercard Gold betéti kártya (x)
Akár online vennénk koncertjegyet karácsonyi meglepetésként, akár egy hagyományos boltban szereznénk be az ajándékokat, a Mastercard Gold betéti kártya mindkét esetben kéznél van.
-
Az ASUS újdonsága tökéletes üzleti partnered lesz (x)
A munkaerőpiac digitalizációjának gyors ütemében a mesterséges intelligencia megjelenése új korszakot nyitott.