4 °C Budapest

Csak lesünk: ez a legújabb pénzérme

Pénzcentrum
2012. január 4. 17:03

Izgalmas érmekollekcióval rukkolt elő az idei londoni olimpia tiszteletére a Royal Mint brit érmekibocsátó. Az egyenként 50 penny értékű érmekollekció természetesen a sport témáját járja körül - a labdarúgás különösen érdekesen van ábrázolva.


50 cent névértékű érméket bocsátottak ki Nagy-Britanniában, a közelgő londoni olimpia tiszteletére. A limitált kiadású érmék 2,99 fontért rendelhetők meg a Royal Mint brit érmekibocsátó honlapjáról, és hivatalos fizetőeszköznek számítanak a szigetországban.

Fotó: royalmint.com

A 29 darabos kollekció egyik legérdekesebb darabjának a labdarúgás témájában készült érme tűnik, amelyen nem a sportág stilizált képét láthatjuk, hanem egy egyszerű ábrát, amely a lesállás szabályait magyarázza. A les ugyanis a briteknél sem tartozik a legkönnyebben megérthető szabályok közé - a rossznyelvek szerint a fociért rajongó hölgyek kedvéért került az érmére ez az ábra.

Fotó: royalmint.com

A labdarúgás szabályai szerint egyébként lesnek minősül, ha a játékvezető véleménye szerint a támadásban aktívan részt vevő játékos csapattársától úgy kapja meg a labdát, hogy az átadás pillanatában közelebb van az ellenfél alapvonalához mint a labda és az utolsó előtti védőjátékos.

PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2025. december 14. 06:00
December ötödikén kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, sorba is rendeztem őket...
Összkép  |  2025. december 13. 13:59
A magyar élelmiszeripar a változékony körülmények, az erős vevői nyomás és az ágaztara jellemző alac...
Holdblog  |  2025. december 13. 12:35
Zentuccio Japánba látogatott, és eléggé megdöbbent azon, amin látott. Nagyon magas minőség, egyedülá...
iO Charts  |  2025. december 13. 10:01
A Wise pénzügyi szolgáltató bemutatása A Wise PLC (korábban TransferWise) 2011-ben jött létre London...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 14. vasárnap
Szilárda
50. hét
December 14.
Advent (3.)
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?