Múlt héten a Morgan Stanley jelentette be, ezen a héten pedig a Citigroup és a Bank of America háza tájáról szivárgott ki a hír, hogy megemelné a banki dolgozóinak alapfizetését. Így kompenzálnák ugyanis, hogy nem oszthatnak ki annyi év végi prémiumot, amennyi csak jólesik.
A Bank of America szóvivője, Jessica Oppenheim szerint a befektetési bankokon és a tőkepiacokon továbbra is nagy a nyomás, ennek megfelelően minden lehetséges módot megvizsgálnak, hogy visszatartsák legfontosabb dolgozóikat a távozástól. Mivel azonban sem a közvélemény, sem a kormányzat nem nézte jó szemmel, hogy a csaknem 1 000 milliárd dollárból, amelyet a szektor megmentésére költöttek, a bankvezetők bónuszait finanszírozzák, ezért más módszert kellett találni a javadalmazásukra.
A Morgan Stanley múlt héten jelentette be, hogy bár a bónuszokon nem változtat, a legértékesebb vezetőinek fizetését évi 800 ezer dollárra, vagyis nagyjából 165 millió forintra emeli.
-
Európa legnagyobb outdoor és katonai áruháza érkezik Magyarországra (x)
A MILITARY online áruház tovább erősíti európai jelenlétét, és elindította a MILITARY.EU/HU weboldal új, magyar vásárlók számára létrehozott online boltját.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








