14 °C Budapest

Fiókdömping: jól állnak a magyar bankok

Pénzcentrum
2007. június 5. 09:30

Egy nemrégiben elkészült, a hazai pénzintézetpiacról szóló tanulmány szerint egyáltalán nem állunk rosszul a banki szolgáltatások elérhetősége szempontjából, a bankfiókok száma egy millió főre vetítve nem marad el jelentősen az EU15 átlagától - írja a Világgazdaság.

Az egymillió lakosra jutó értékesítési egységek számában már megelőztük Nagy-Britanniát és a skandináv államokat, míg 324 bankfiókos érték jelentősen elmarad az egyébként "túlfiókosítottnak" minősített Ausztriában és Svájcban jellemzőtől.

A fiókhálózat mérete jelentősen mértékben nőtt az elmúlt években és további lendületes növekedés várható, ezzel úgy tűnik eldől az a vita a bankfiókokban való közvetlen, illetve az Internetes értékelést pártolók között.

Az értékesítési egységek számának növekedésével egy időben csökkent a magyar fiókhálózat koncentrációja: az OTP Bank részesedése 1996 óta egyharmadával csökkent, bár a bank továbbra is őrzi vezető pozícióját 400 fiókjával.

A McKinsey&Company által készített tanulmányban arra is fény derül, hogy a hazai bankpiac az egyéb értékesítési csatornák terén is jónak mondhatja magát: szinte minden kereskedelmi bank üzemeltet call centert és biztosít mobil banki szolgáltatásokat.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Egyedül az online bankig terén nem túl bíztató a helyzet, amely főként az internetpenetráció alacsony voltára és az ügyfelek tájékozatlanságára vezethető vissza, a pénzintézetek kellőképpen felkészültek a csatorna adta lehetőségek kiaknázására.

A harmadik szereplők, vagyis az ügynökök szerepe főként a fővárosban, illetve a nagyobb vidéki városokban jelentős, és elsősorban a bankbiztosításra és a jelzáloghitelekre korlátozódik.

PC BLOGGER & PODCASTER
iO Charts  |  2026. március 4. 11:39
A legtöbb ember szemében a kriptopiac kimerül annyiban, hogy veszünk valami digitális érmét, és várj...
Bankmonitor  |  2026. március 4. 10:16
Az MNB statisztikái alapján januárban is 250 milliárd forintot meghaladó összegben kötöttek a magyar...
MEDIA1  |  2026. március 4. 09:46
A Trend FM-től és a Radiocafé-tól néhány hónapja távozó rádiós műsorvezető, Marosi Viktor most az In...
Holdblog  |  2026. március 3. 10:40
Nagy kérdés, hogy ha egyszer véget ér a kriptótél, és újra stabilizálódnak az árfolyamok, visszaford...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 4. szerda
Kázmér
10. hét
Ajánlatunk
  • Magyar trappista: a vásárlók és a tejágazat is jól jár vele (x)

    A Sajtszívvel ellátott, hazai trappista megvásárlása kilogrammonként kb. 10 liter magyar tej felvásárlását jelenti a nehéz helyzetben lévő magyar gazdáknak.

KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. március 4. 13:32
Jön a RETAIL DAY 2026!
A magyar kiskereskedelmi-szektor kilátásai: Túlélés után jöhet a teljes irányváltás?
Most nem