Magyar büfészakosokból lesznek a legjobb pizzafutárok Angliában

MTI
2017. október 29. 10:00

Boros Imre közgazdász szerint a munkaképes-korúak (15-64 év) körében még tovább lehetne emelni a foglalkoztatottságot.

A mélypont ebben a szegmensben 55 százalék volt, most 68 százalék, de "jobb helyeken" 75 százalékosra is emelkedhet a foglalkoztatottság szintje - mondta el a szakértő az M1 szomabt délelőtti műsorában. Ehhez azonban

az oktatási rendszert is át kellene alakítani, mert a foglalkoztatásnak az adhat lendületet, ha olyan szakmák vannak, amelyekre keresik az embereket és van is munkaerő.

Szerinte a képzés nem mindig a gazdaság igényeit szolgálja, főleg a felsősoktatásban vannak olyanok, akiknek nem versenyképes a diplomájuk. Mint fogalmazott:

ezekből a "büfészakosokból" lesznek külföldön "kifutófiúk pizzával".
NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.03.09 15:36
Az idegtudomány egyik fontos felismerése az elmúlt évtizedekben az volt, hogy az emberi agy a társas...
hrdoktor  |  2026.03.06 11:21
A dohányzás egészségkárosító hatásai közül a legtöbben a tüdőbetegségeket vagy a szív- és érrendszer...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. március 13. péntek
Krisztián, Ajtony
11. hét
Március 13.
Az ékszer világnapja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. március 12. 20:59