Itt a friss jelentés: minden harmadik magyar munkanélküli egy éve nem talál munkát
A munkakeresés átlagos időtartama 8,9 hónap volt, a munkanélküliek 34,2 százaléka legalább egy éve keresett állást.
A munkakeresés átlagos időtartama 8,9 hónap volt, a munkanélküliek 34,2 százaléka legalább egy éve keresett állást.
A foglalkoztatás és munkanélküliség tavaly decemberi és negyedik negyedéves adatait közölte a KSH.
Az OECD-ben 5,5 százalékra csökkent a munkanélküliség novemberben, a tagállamokban a tavalyi év októberében még 5,7 százalék volt ez a mutató.
Novemberben 4 millió 677 ezer fő volt a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliségi ráta pedig 3,7 százalék volt. A munkakeresés átlagos időtartama 9 hónapot tett ki.
Magyarországon idén márciusban 3,9 százalékpont ált a foglalkoztatási ráta, ami csupán 0,4 százalékponttal volt magasabb, mint a tavaly februári adat.
2020. októberében majdnem 31 ezerrel több volt a munkanélküliek száma Magyarországon, mint egy évvel korábban. És habár láthatóan nincsenek túl nagy különbségek a korcsoportok között, az tudható, hogy nem egyforma eséllyel indulnak neki az álláskeresésnek a különböző generációk tagjai. Ha valaki elmúlt már 50 éves, annak nem csak munka- , de élettapasztalata is jelentős, arról nem is beszélve, hogy feltehetően jobban tűri a stresszt, és könnyebben megbirkózik bizonyos bonyolult helyzetekkel. Miért nem kellenek mégsem a cégeknek? Szirtes Hajnalka szervezetpszichológus segít megérteni a folyamatokat.
Álláskeresési járadék igénylése hol lehetséges? Mikor jár az álláskeresési járadék, köznyelven mikor jár munkanélküli segély? Az álláskeresési járadék kalkulátor segít kiszámolni!
79 ezer fővel dolgoztak kevesebben, mint egy évvel ezelőtt, a 15-64 évesek foglalkoztatási rátája jelenleg 69,1 százalék - derül ki a KSH gyorsjelentéséből.
Enyhén emelkedett a munkanélküliségi ráta az euróövezetben júniusban, párhuzamosan azzal, hogy a legtöbb tagállamban elkezdték lazítani a koronavírus-járvány terjedésének megfékezését célzó, ámde a gazdaságot megbénító szigorú intézkedéseket.
Örvendetes számok.
A 2019. július-szeptemberi időszakban a foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 521 ezer fő volt, 34 ezerrel több, mint egy évvel korábban. A 15-64 évesek foglalkoztatási rátája 70,3 százalékra emelkedett. A férfiakat magasabb foglalkoztatási szint jellemezte, mint a nőket, és körükben a javulás is jelentősebb volt.
A legutóbbi adatok szerint 3,4 százalékra mérséklődött a munkanélküliségi ráta Magyarországon. Ez mindenképp biztató, de érdemes kicsit mélyebbre ásni, hiszen a járások óriási eltérést mutatnak - írja a HelloVidék.
Az euróövezetben több mint 10 éves mélypontra csökkent, az Európai Unióban pedig történelmi mélyponton állapodott meg a munkanélküliségi ráta májusban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint.
A 2019. február-áprilisi időszakban a munkanélküliek átlagos létszáma 162 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 3,5 százalék volt. A férfiak körében stagnált a munkanélküliség, a nők mutatói viszont javultak.
Több mint negyedmillióan keresnek állást.
Régen nem volt ilyen kevés a munkanélküli az eurót használó uniós országokban az Eurostat szerint. Sokat javított a helyzeten a spanyolok és az olaszok megindulása, viszont változatlanul a Görögországban van a legtöbb állástalan.
Mutatjuk a legfrissebb adatokat.
A nyilvántartott álláskeresők száma 6,7 százalékkal csökkent Magyarországon egy év alatt, a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) adatai szerint az augusztusi zárónapon 251 300 álláskereső volt, több mint 18 ezerrel kevesebb, mint egy éve.
Az OECD országok legtöbbjében jóval alacsonyabb volt 2017-ben a munkanélküliek aránya, mint a gazdasági válságot megelőző, 2006-os évben. Magyarország ráadásul még a jól teljesítő országok közül is kiemelkedik, ugyanis 11 év alatt hazánk 3,3 százalékkal tudta csökkenti a munkanélküliek arányát. A rengeteg jól teljesítő ország ellenére van három olyan, ahol drasztikusan, éppen az ellenkező irányba mozdult el a munkanélküliségi ráta, ezáltal pedig az összes OECD tagországot figyelembe véve a munkanélküliek átlagos aránya mondhatni ugyanannyi volt 2006-ban, mint 2017-ben.
Már majdnem 70 százalékos a foglalkoztatottság.