200 milliót költenek a minisztériumok bankszámlatérítésre

MTI
2013. július 24. 09:02

Összesen mintegy kétszázmillió forintot költenek a minisztériumok bankszámlatérítésre - írta szerdai számában a Blikk, miután valamennyi tárca közölte a lappal az éves költségtérítés mértékét.

A napilap hétfőn számolt a kormánytisztviselők juttatásáról. Szerdai számában a Blikk felidézte: a kifizetés indoka, hogy a vonatkozó jogszabályok szerint nem okozhat pluszterhet a munkavállalónak a fizetés bankszámlára érkezése és az összeg felvétele.

Részletesen a témáról: Közalkalmazottak, figyelem! Itt a Kúria ítélete a banki költségtérítésről - KATTINTS!

A lap összesítése szerint a legnagyvonalúbb a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, ahol átlagosan bruttó 76 ezer forint jár egy kormánytisztviselőnek. A legszűkmarkúbb a honvédelmi, valamint a közigazgatási és igazságügyi tárca, ahol 2-2 ezer forintot fizetnek bankszámla-költségtérítésre.

 

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
coachco  |  2026.04.14 16:58
Régen írtam blogbejegyzést. Valahogy nem volt hozzá kedvem. De arra jutottam, így négy év után ezt a...
legacykft  |  2026.04.08 14:55
Egyre több olyan szakemberrel találkozunk, akik csoportokkal dolgoznak, legyen szó önismereti folyam...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 25. szombat
Márk
17. hét
Április 25.
Malária világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?