24 °C Budapest

Egyszerűsödhet a hivatali ügyintézés - ma dönt a parlament

MTI
2012. november 23. 08:32

Elfogadta a kormány, így pénteken az Országgyűlés elé kerülhet a elé kerülhet a Magyary-programhoz kapcsolódó adminisztrációs teher csökkentéséről szóló előterjesztés - tudta meg a Magyar Hírlap.

A lap pénteki számában azt írta: a közigazgatási tárca tervezete huszonhárom eljárást érint, a név- és lakcímnyilvántartástól kezdve az anyakönyvvezetésen át a honosítási procedúrákig. Bizonyos formanyomtatványok egyszerűsödnének, az ügyintézési határidők drasztikusan csökkennének, és egyes hatósági eljárások teljesen megszűnnének - tették hozzá.

Wetzel Tamás, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium egyszerűsített honosítással megbízott miniszteri biztosa a lapnak azt mondta: a cél a bürokrácia lefaragása.

Az egyszerűsített honosítási eljárásokkal kapcsolatban elmondta: jelenleg csak a magyar külképviseleteken lehet kezdeményezni az új állampolgárok leszármazottainak anyakönyvezését, az új rendszerben ezt már itthoni hivatalban is meg lehet tenni.

Wetzel Tamás szerint már most látszik, jövő év novemberére eléri a félmilliót a honosítást kérelmezők száma.

HR BLOGGER
hrdoktor  |  2025.07.14 07:29
Ahogy közeledik a nyár, a szabadságok időszaka, sokan valójában nem kikapcsolódást, hanem újabb szer...
laskainelli  |  2025.07.10 14:28
Egy szakítás után az ember szíve darabokra hullik, fáj a múlt elengedése, az elképzelt szép jövő elt...
vezetoi-coaching  |  2025.07.09 19:10
Mike (a mindentudó Donnát kérdezi, milyen emlékezetes ajándékot vehetne Harvey-nak, hogy köszönetét...
coachco  |  2025.07.08 18:48
Végre nincs meleg, még tán esik is sok helyen, talán lesz időtök olvasni egy kicsit… [...] Bővebbe...
kovacstunde  |  2025.07.05 08:00
Hosszú évek óta Angliában bébiszitterként dolgozó kliensem panaszolta; hogy kisiskolás unokáját a me...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. július 16. szerda
Valter
29. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?