34 °C Budapest

Illetékmentesség ellenére egyre több a befizetés

Pénzcentrum
2011. április 20. 10:02

Több éve nem volt ilyen magas az öröklésből befolyó illetékek nagysága. Összesen 555,5 millió forintot fizettek be ezen a jogcímen a háztartások, ennél magasabb csak két éve volt ez az összeg, bár akkor még nem volt illetékmentes az öröklés egyenes ágon.

Tavaly július óta illetékfizetési mentesség vonatkozik minden ingó, ingatlan és üzletrész egyenes ági öröklése esetén, ennek ellenére idén márciusban több éves csúcsára tornászta fel magát az illetékbefizetések mértéke. A NAV által közölt adatok, a lap szerint, arra engednek következtetni, hogy a öröklési eljárással kapcsolatos ügyintézés igen lassú.


Így lehet, hogy márciusra halmozódott fel több befizetés is, bár ezek az ügyek még 2010 júliusa előtt kerültek a hatóság elé. A befizetések megállapításakor akár 12 hónap részletfizetést is kaphatnak a befizetők, korábban ennél hosszabb befizetési időszakok is voltak. Vagyis még további befizetésekre lehet számítani a régi ügyek hozományaként.

HR BLOGGER
laskainelli  |  2026.06.25 13:41
Talán te is ismersz olyan házaspárt – vagy éppen magatokra ismersz –, akik látszólag jól működnek eg...
hrdoktor  |  2026.06.02 06:33
Az ételintolerancia hasonló tüneteket okozhat, mint az ételallergia, ezért az emberek gyakran összek...
legacykft  |  2026.05.22 19:14
Az elmúlt években nagyon sok vezetőt támogattunk abban, hogy a vezetői szerepükben minél inkább kite...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. június 26. péntek
János, Pál
26. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?