Szlovákiában januártól átmeneti időre 20 százalékra emelkedik az általános forgalmi adó (áfa) a jelenlegi 19 százalékról - közölte a koalíciós tanács hétfő esti ülése után Iveta Radicová szlovák miniszterelnök.
Ugyanakkor a gyógyszerek és a könyvek áfája nem változik, továbbra is kedvezményes 10 százalékos lesz. Az emelt áfa addig marad érvényben, amíg a költségvetés hiánya nem csökken a bruttó hazai termék (GDP) három százaléka alá. Ezt a helyzetet a tervek szerint 2013-ban kellene elérni.
A kormánykoalíció ezt a lépést "Fico-adónak" nevezte el, amelynek célja mintegy 160 millió euróval növelni az államkassza bevételeit.
-
Húsz évre bebiztosították magukat: így juthat fix áron zöldáramhoz ez az ipari óriásvállalat
Tóth Zoltánt, az E.ON EIS (Energy Infrastructure Solutions) megoldásértékesítési osztályvezetőjét kérdeztük.
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








