Oszkó Péter pénzügyminiszterhez fordultak a hajléktalanok, hogy ne kurtítsa meg a hajléktalanellátás finanszírozását -írja a Magyar Nemzet.
A pénzügyi tárca épülete előtt több mint száz hontalan gyűlt össze tegnap, a petíciót Pichler Ferenc, kabinetfőnök vette át.
A levélben felhívják a figyelmet arra, hogy a hajléktalanellátást érintő normatívák nominálértéken 4-10 százalékos csökkenést mutatnak, ez 2010-ben egészében reálértékben 8-14 százalékos csökenést jelent. A demonstrálók szerint egy ilyen irányú és mértékű megszorítás ellehetetleníti a hajléktalanellátás eddigi színvonalát.
A kormányzat ugyanakor azzal könnyíti a terület helyzetét, hogy a szociális dolgozók után kevesebb járulékot kell fizetni.
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








