-1 °C Budapest

Illegális füstölgők az M3-on

Pénzcentrum
2008. augusztus 19. 08:57

A Vám-és Pénzügyőrség nyomozói a járőrökkel közösen végrehajtott akciója során a reggeli órákban az M3-as autópálya füzesabonyi lehajtójánál ellenőriztek két, egymás mögött haladó, gyanúsnak látszó kistehergépkocsit.

A gyanú beigazolódott, a járművek átvizsgálása során kiderült, hogy a raktér padlólemeze alatt speciális rejtekhelyet alakítottak ki, és az üregekben, valamint az egyik gépkocsi rakterében összesen mintegy 27 000 doboz ukrán eredetű adózatlan cigarettát rejtettek el.

A pénzügyőr nyomozók a közel 15 millió forint értékű cigarettát, valamint a cigaretta szállítására használt teherautókat lefoglalták,és az elfogott két személlyel szemben jövedéki orgazdaság bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt eljárást indítottak.

A fokozott ellenőrzéseknek köszönhetően az Észak-magyarországi Régió területén az elmúlt két hét alatt már 5 alkalommal történt hasonló nagyságrendű cigaretta felderítés, melynek során összesen hetvenezer doboz adózatlan cigarettát foglalt le a Vám- és Pénzügyőrség, amelyek értéke meghaladja a 40 millió forintot.

HR BLOGGER
legacykft  |  2026.01.21 12:37
Legyünk őszinték. Az ügyfél nem tréningekre szeretne pénzt költeni. Az ügyfél a fejlődés ígéretét vá...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
hrdoktor  |  2026.01.14 12:39
Jelentősen megnehezíti a munkába járást, ha az ónos eső síkossá és csúszóssá teszi a járdákat. Ilyen...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 2. hétfő
Karolina, Aida
6. hét
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?