A Vám- és Pénzügyőrség munkatársai kedden a hajnali órákban Vámosszabadi határátkelőhely belépő oldalán ellenőriztek egy szlovák tehergépkocsit, mely fuvarlevele szerint 56 bála használt ruhát szállított Romániába.
A rakomány mintegy 25 tonna szétválogatatlan holmit tartalmazott. A pénzügyőrök a raktérben első ránézésre összepréselt bálákban erősen használt, szennyezett textíliákat, táskákat, cipőket találtak. A rakomány tételes átvizsgálása során a ruhák között összepréselt háztartási elektromos kisgépek vezetékei lógtak, valamint a bálákban műanyag és bőr anyagú fémvázas bőröndök, táskák, műanyag palackok, görkorcsolyák voltak összepréselve. A bálákban olajszennyeződés volt látható.
A vizsgálat során kiderült, hogy a szállítmányt Hajdú-Bihar megyében kellett volna lerakodni szemben a romániai címmel.
Mivel az eljárás során a hulladékgazdálkodás rendjének megsértése bűncselekmény elkövetésének gyanúja merült fel, a pénzügyőrök a szállítmányt lefoglalták és további intézkedésre átadták a Rendőrségnek
Elképesztő különbségek: egyes országokban napokat, máshol heteket kell dolgozni ugyanazért a pénzért
A világon hatalmas különbségek vannak a keresetekben: van, ahol gyorsan összejön 1000 dollár, máshol hetekbe telhet.
-
1 hét múlva kezd a VéNégy Fesztivál Nagymaroson (x)
Bagossy & Nouvelle Vague Nagymaroson, akciós jegyek vasárnapig!







