10 százalékos adókulcs, már az új szabályok szerint...

Pénzcentrum
2008. január 22. 15:04

A társasági adó törvény szerint a 10 százalékos adókulcsot már januártól lehet alkalmazni. Az eddigi törvényi szabályzás a 10 százalékos adókulcs alkalmazhatóságát számos feltételhez kötötte, amelyek most kibővültek néhány újabb kikötéssel -derült ki a PricewaterhouseCoopers hírleveléből.

Eddig az adózó nem vehetett igénybe adókedvezményt, illetve követelmény volt, hogy a minimálbér másfélszerese után meg kellett fizetni a járulékokat. Ráadásul az átlagos állományi létszámnak el kellett érnie az egy főt a vállalkozásban. A 10 százalékos kulcs alkalmazása "de minimis" támogatásnak minősült, és az 5 millió forintot meg nem haladó részig lehetett igénybe venni.

2008. január elsejétől ezek azzal is kiegészültek, hogy az adóalapnak meg kell egyeznie a nyereségminimum összegével, továbbá az adózónak meg kell felelnie a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményének. A járulékfizetésre vonatkozó feltétel változott, januártól már legalább a minimálbér kétszerese után kell megfizetni a járulékokat. Ezek mellett az adóalap 6 százalékát lekötött tartalékként kell nyilvántartani az év végén, és legfeljebb négy év alatt adott befektetési célokra fordítani azt.

Az igénybevétel felső határa pedig 5 millióról 50 millióra emelkedett, ezzel lehetőséget adva a befektetési tartalékként leköthető évi 3 millió forint felhasználására, amely befektetések jelentős értékeket képviselhetnek a cégek számára.

HR BLOGGER
laskainelli  |  2026.06.10 12:47
A határhúzás nehézsége és a napi mikrostressz adagunk összefügg. Van kliensem, aki azt mondja, hogy...
hrdoktor  |  2026.06.02 06:33
Az ételintolerancia hasonló tüneteket okozhat, mint az ételallergia, ezért az emberek gyakran összek...
legacykft  |  2026.05.22 19:14
Az elmúlt években nagyon sok vezetőt támogattunk abban, hogy a vezetői szerepükben minél inkább kite...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. június 22. hétfő
Paulina
26. hét
EZT OLVASTAD MÁR?