Egy évtizede nem állt olyan jól a foglalkoztatottság az Európai Unióban mint most: tavaly 3 millió új munkahelyet hoztak létre, a munkanélküliek aránya pedig 7,8%-os volt - írja a Napi.
A javulás mögött persze részben az áll, hogy valódi piaci feltételek felé halad a munkaerőpiac is, ahol így a feltételek ugyan mostohábbá válhatnak, végeredményként azonban több munkahely jöhet létre.
Az EU-ban konkrét ütemtervet hagytak jóvá a pályakezdők foglalkoztatottságáról, melynek általános célkitűzése a fiatalok munkaerőpiaci helyzetének javítása, a fiatalokat sújtó munkanélküliség radikális javítása.
A tervek szerint a 22 éves fiatalok legalább 85%-ának részt kell vennie középszintű oktatásban, az iskolájukat idő előtt elhagyók arányát pedig 10% alá kell csökkenteni.
A kitűzött cél az, hogy 2007 végére minden pályakezdőnek fél éven belül álláshoz kell jutnia, de legalábbis munkaerőpiaci pozícióját javító helyzetbe kell jutnia (például szakmai gyakorlat vagy továbbképzés révén). 2010-re ennek a féléves periódusnak 100 napra kellene csökkennie.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Átadták a Néprajzi Múzeum új épületét - a nap hírei
- Súlyos karambol Visontánál, gyermek halt meg
- Duda: tagjelölti státust kell neki adni Ukrajnának a júniusi EU-csúcson
- Felértékelődött a pénzzé tehető értéktárgy
- Most teszik csak igazán horrorrá a természetet a kullancsok
- Különleges évfordulót ünnepel Hollywood egyik sztárpárja
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


