Jelenleg Magyarországon az alapfokú végzettséggel rendelkező, 15-64 éves korosztály munkanélküliségi rátája a legmagasabb, 16,2%-kal, mely mutató a középfokú végzettséggel rendelkezők körében 6,6%-os, a felsőfokú végzettséggel rendelkezőknél pedig 2,6%.
Az előző foglalkozást is nyilvántartó adatbázis szerint a szellemi foglalkozású állástalanok száma 2006 során bő ezer fővel nőtt, ezen belül is elsősorban a férfiak körében emelkedett a szám, a nők körében pedig stagnált - írja a Napi.
Jelenleg mintegy hatezren vannak munka nélkül olyanok, akik korábban törvényhozók, igazgatási, érdekképviseleti vagy gazdasági vezetők voltak. Közülük 1100-an az utóbbi 3 hónap során veszítették el állásukat.
Az egyetemi, főiskolai képzettségű önálló fehérgallérosok közül 7,5 ezren vannak jelenleg állás nélkül, mely 1500-zal több az egy évvel korábbi szintnél.
-
Gyors, egyszerű, átlátható: digitális persely a Gránit Banktól (x)
Forintban és devizában is félre lehet tenni a vágyott célokra
-
A Gránit Bank ügyfelek közel 45 százaléka költségmentesen bankolt 2025-ben (x)
Jelentős részük pénzt is keresett bankszámlájával
-
A 2=3 akcióval a legkisebb turisztikai szereplők hitelfelvételi kedvét élénkíti a kormány (x)
2,5% kamat, állami támogatás, valódi segítség – új szintre lépett a turisztikai finanszírozás
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







