1 °C Budapest

Gyurcsány szerint eladható tudásra van szükség

Pénzcentrum
2006. május 23. 06:50

Gyurcsány Ferenc, ügyvezető miniszterelnök, szerint Magyarországnak nem egyszerűen diplomásokra, hanem eladható tudásra, az ország felemelkedését, jövőjét szolgáló emberekre van szüksége.

Gyurcsány Ferenc, ügyvezető miniszterelnök, szerint Magyarországnak nem egyszerűen diplomásokra, hanem eladható tudásra, az ország felemelkedését, jövőjét szolgáló emberekre van szüksége.

A kormányfő a Parlamentben azt mondta: a a felsőoktatás és kutatás-fejlesztés szereplőivel való megbeszélés része annak a tárgyalássorozatnak, amelynek célja, hogy a kormányprogram benyújtása előtt a szocialista és a szabad demokrata képviselők és a szakértők mellett a jelentős társadalmi szereplőkkel is egyeztessenek a közös célokról és az azok megvalósításához szükséges eszközökről.

Hangsúlyozta, a megfelelő képzési struktúrában olyan szakembereket kell képezni, akiknek lesz majd állásuk. A kutatás-fejlesztés finanszírozásával összefüggésben azt mondta: meghatározónak kell lennie az üzleti eredményességnek és a hasznosulásnak.

HR BLOGGER
legacykft  |  2026.02.16 13:36
A napokban egy nagyvállalatnál jártam. Versenypiacon működő, erősen teljesítményorientált szervezet,...
hrdoktor  |  2026.02.10 11:49
Előfordul, hogy nem is vagyunk megfázva, mégis el van dugulva az orrunk, alig kapunk levegőt – mi mi...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 2. hétfő
Lujza
10. hét
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
RETAIL DAY 2026
Mi a túlélés – és a profit – valódi titka? A legkisebb webshopoktól az üzletláncokig mindenki választ kap.
Kihagyom