Gyakorlatilag változatlan szinten jegyzik a forintot az euróval szemben a reggeli nyitáshoz képest és minimálisan gyengébben a tegnap esti szinteknél. Az állampapírok másodpiacán is csupán 1-2 bp-os vegyes irányú hozammozgások látszanak a referencia-lejáratokon a tegnap kora esti szintekkel összevetve. Úgy tűnik, hogy a tegnapi mérsékelt forinterősídés után ma már egyre inkább az ünnepekre való készülődéssel foglalkoznak a piaci szerelők.
| eurhufcomp |
![]() |
2005.12.20 17:20
Váratlan forinterősödés - 251-ig jutott a kurzus
Az állampapírok másodpiacán a 3-10 éves hozamok csaknem megegyeznek egymással és a tegnap esti szintekkel is: 6.90-6.95% között ingadoznak.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,78%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,89%, míg a MagNet Banknál 7,02%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Holnap 5 és 10 éves államkötvény-aukciókra kerül sor. Az értékesítésekre meghirdetett 35, illetve 25 milliárd forintos mennyiségekre a várakozások szerint egészséges kereslet mutatkozhat majd.

-
Sörkülönlegességek és fesztiválhangulat: tizedszer jön a Belvárosi Sörfesztivál (x)
Ha szerinted a nyár legjobb programjai már véget értek, érdemes még egyszer benézned Budapest belvárosába. 2026. szeptember 1. és 6. között tizedik alkalommal rendezik meg a Belvárosi Sörfesztivált.








