-5 °C Budapest

Megugrott az infláció, indokolt volt a kamatemelés

Pénzcentrum
2005. november 8. 12:28

A szeptemberi 2.2%-ról 2.6%-ra emelkedett az infláció Csehországban októberben. Ez az idei év legmagasabb fogyasztói árindexe idáig. A piac 2.3%-ra számított. Az októberi infláció megugrása mögött elsősorban a hatósági árak emelése említhető (földgáz, távfűtés, televíziós díjak). Csak a hatósági árnövelés direkt hatása 0.7%-ra becsülhető, emellett számolni kell még bizonyos átgyűrűzéssel is. A

A szeptemberi 2.2%-ról 2.6%-ra emelkedett az infláció Csehországban októberben. Ez az idei év legmagasabb fogyasztói árindexe idáig. A piac 2.3%-ra számított.

Az októberi infláció megugrása mögött elsősorban a hatósági árak emelése említhető (földgáz, távfűtés, televíziós díjak). Csak a hatósági árnövelés direkt hatása 0.7%-ra becsülhető, emellett számolni kell még bizonyos átgyűrűzéssel is.

A következő hónapokban az árnövekedés gyorsulása tovább tarthat. A jegybank legutóbbi alkalmommal 25 bp-tal emelt kamatot (2%-ról 2.25%-ra), mely a felfelé araszoló infláció mellett valóban indokoltank tűnik. Egyelőre nagy a bizonytalanság, hogy a tovagyűrűző hatások milyen gyorsak és milyen intenzitásúak lesznek.
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.01.12 12:13
A coachingról gyakran úgy beszélünk, mint egy szakmáról. Egy szerepről, egy eszköztárról, módszertan...
laskainelli  |  2025.12.13 12:55
Sokan gondolják úgy, hogy egy kapcsolatnak magától kellene működnie. Ha igazán szeretjük egymást, ak...
hrdoktor  |  2025.12.10 11:10
A leggyakoribb fertőző betegségek egyike az influenza, amellyel kapcsolatban számos tévhit kering a...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 14. szerda
Bódog
3. hét
EZT OLVASTAD MÁR?